Rykantų Švč. Trejybės bažnyčia Skaityti

[F11 - Pilnesnis ekranas] ( + Shift / - Ctrl )
Daugiau panoramų galite rasti čia
 
Valiutos keitimas Vilniuje

Pastatyta 1585m., Rykantų dvaro savininko Mikalojaus Talvošo lėšomis.

Pirmoji bažnyčia Rykantuose buvo pastatyta dar iki 1555m. Manoma, jog tai buvo viena pirmųjų evangelikų reformatų bažnyčių Lietuvoje. Dabartinę mūrinę bažnyčią XVI a. II pusėje pastatydino Mikalojus Talvošas. Karo su Rusija metu, 1655m. Bažnyčia buvo smarkiai apgriauta. Ją vėliau atstatė ir Trakų vienuoliams dominikonams atidavė LDK kancleris Marcijonas Oginskis. Bėgant metams, bažnyčia vis labiau iro ir nyko - remontuoti pradėta tik XIX a. pabaigoje. 1935m. šventovė restauruota, atnaujintas jos interjeras.

Bažnyčia renesanso architektūros, turi gotikos bruožų. Sienos gausiai puoštos freskomis. Pagrindiniame fasade išlikusi „Šv. Jurgio“ freska, tapyta XVIII a., bažnyčios fundatorių M. Oginskio ir jo žmonos freskos. Bažnyčioje gausu ir paminklinių paveikslų: išlikę dar XVIII a. tapyti „Šv. Dominyko“, „Šv. Vincento Ferariečio“ paveikslai.

Kleb. Raimundas Macidulskas (Grigiškės) +37068750062

Pamaldų tvarka:
Šiokiadieniais: pagal susitarimą.
Sekmadieniais: 8.30 (lenkų k.).

iš www.turizmotinklas.lt

Pasiųskite žinią draugams:

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai Visos teisės saugomos. UAB "Modernių elektroninių technologijų komunikacijos", © 2004