Quicktime panorama

Šv. Kotrynos bažnyčios fasadas Skaityti

[F11 - Pilnesnis ekranas] ( + Shift / - Ctrl )
Daugiau panoramų galite rasti čia
 
Valiutos keitimas Vilniuje

Šv. Kotrynos bažnyčia buvo įsteigta kartu su Benediktinių vienuoly­nu 1622 m. Pirmoji medinė bažnyčia sudegė 1655 m. 1703 m. naujai at­statyta ir pašventinta Kotrynos vardu po kiek laiko vėl sudegė. 1742-1753 m. buvo rekonstruota pagal architekto J.K. Glaubico projektą. Baž­nyčioje buvo sukurtas unikalus vėlyvojo baroko interjeras - visų dailės sričių sintezė. 1812 m. prancūzai bažnyčioje įrengė sandėlį, o vienuoly­ne - ligoninę. Rusų valdžiai Vilniuje uždarius moterų vienuolynus, vie­nuolės buvo perkeltos į Benediktinių vienuolyną.


Bažnyčios vidus yra vienos navos. Be talentingo architekto, šią baž­nyčią savo geriausiais darbais dekoravo tapytojas S.Čechavičius ir skulp­toriai broliai Jonas ir Juozapas Hedeliai. Iki uždarymo buvo 15 Čecha­vičiaus paveikslų. Yra 6 rokoko stiliaus altoriai. XVIII a. pradžioje pri­statyta rokoko stiliaus Dievo Apvaizdos koplyčia. Prie koplyčios durų yra Jurgio ir Elžbietos Valavičių paminklinė lenta, keli antkapiai. 1992 m. bažnyčia grąžinta vienuoliams benediktinams.


Šiuo metu bažnyčia dalinai restauruota ir pritaikyta kultūriniams renginiams.


 


Vytautas Šiaudinis

Pasiųskite žinią draugams:

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai Visos teisės saugomos. UAB "Modernių elektroninių technologijų komunikacijos", © 2004