Quicktime panorama

Valdovų rūmai Skaityti

GPS: N54o41.127'   E25o17.313'

[F11 - Pilnesnis ekranas] ( + Shift / - Ctrl )
Daugiau panoramų galite rasti čia
 
Valiutos keitimas Vilniuje

Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai
 
Prieš 400 metų klestėję, prieš 200 metų nurgiauti, Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmai Vilniuje pagaliau atvėrė vartus. Ilgai lauktas vieno svarbiausių objektų Lietuvoje ir Europoje atidarymas sutapo su reikšmingu įvykiu - Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai pradžia.
 
Regis, neatsitiktinai, - mat istorija mėgsta pasikartoti: nuo XIV a. iki XVII a. vidurio Lietuvos valdovai iš šios vietos valdė visą Europos regioną – Lietuvą, Lenkiją, Švediją, Livoniją, Prūsiją, Moldaviją, Baltarusiją, Ukrainą, dalį Rusijos, Suomiją, o pasiuntiniai į Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmus atvykdavo ir iš Turkijos, Persijos, Ispanijos, Italijos, daugelio Vidurio Europos kraštų. Šiuo metu Valdovų rūmuose vėl sprendžiami visai Europai svarbūs klausimai, o juos kasdien lanko šimtai svečių iš pačių įvairiausių pasaulio šalių.

Nepastebėti pačioje Vilniaus širdyje stovinčių Valdovų rūmų praktiškai neįmanoma, o neapsilankyti juose – vadinasi, nepažinti Lietuvos. Ne tik Lietuvos, bet ir visos Europos istorijos. Nes tik Valdovų rūmai gali išsamiai papasakoti apie vienos galingiausių Europos dinastijų atstovus, tradicinius europinius politikos ir meno ryšius, Lietuvos paveldą Europos raidos kontekste.
 
Pasiųskite žinią draugams:

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai Visos teisės saugomos. UAB "Modernių elektroninių technologijų komunikacijos", © 2004