Quicktime panorama

Skaistgirio šv. Jurgio bažnyčia Skaityti

GPS: N56o18.458'   E23o23.177'

[F11 - Pilnesnis ekranas] ( + Shift / - Ctrl )
Daugiau panoramų galite rasti čia
 
Valiutos keitimas Vilniuje

Pirmoji bažnyčia Skaistgiryje pastatyta Jono Kazimiero valdymo metais. Nauja dabartinė bažnyčia pastatyta 1838 m. 1905 m. įsteigta parapija.

Skaistgirio bažnyčia neorenesansinė, stačiakampio plano, vienabokštė, su trisiene apsida, vienanavė. Joje yra trys altoriai. Du iš jų mediniai su XVIIIa.  pabaigoje padarytomis skulptūromis. Trečias altorius irgi medinis, padarytas XIX a. pradžioje.

Skaistgirio bažnyčios didžiajame altoriuje yra bažnyčios globėjo Šv. Jurgio paveikslas: šarvuotas raitelis ant balto žirgo su ietimi rankoje smeigia pabaisą slibiną ir gelbsti stovinčią su baltais drabužiais karalaitę.

Viename iš šoninių altorių yra didelis antrojo bažnyčios globėjo Šv. Martyno paveikslas: šventasis pririštas prie stulpo, pusiau apnuogintas, o budelis lupa jo krūtinės odą. Bažnyčios interjerą puošia medinė XIX a. skulptūra - „Kristus neša kryžių“, o bažnyčios fasadą - nežinomo autoriaus paveikslas, vaizduojantis Šventąjį. Bažnyčios šventoriuje liaudies menininkas Urbonas 1992 m. iškalė ir pastatė „Rūpintojėlį“ bei „Švenčiausios Marijos“ skulptūrą.

Pasiųskite žinią draugams:

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai Visos teisės saugomos. UAB "Modernių elektroninių technologijų komunikacijos", © 2004