Flash panorama Flash panorama

Šventė Vajasiškio kaime Skaityti

GPS: N55o33.991'   E25o57.147'

[F11 - Pilnesnis ekranas] ( + Shift / - Ctrl )
Daugiau panoramų galite rasti čia
 
Valiutos keitimas Vilniuje

Zarasų rajono Vajasiškio bendruomenei, kad pas ją atvažiuoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė buvo netikėta. Anot bendruomenės pirmininkės Genovaitės Sarokinos, manyta, kad kažkas pajuokavo. Tačiau suderinus prezidentės atvykimo datą – birželio 21 d., Vajasiškio „Senolių kaimas“  ėmė labai rimtai bei atsakingai ruoštis susitikimui.

Negalima tvirtinti, kad Lietuvos prezidentės apsilankymas atokiame Vajasiškio kaime, kur gyvena tik 22 gyventojai , atsitiktinis. 2010 metais trijuose Zarasų ir Ignalinos kaimuose  - Vajasiškyje, Antalieptėje ir Cijonuose , keliuose Latvijos kaimuose projekto „2007 – 2013metų Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną“ lėšomis buvo pradėtas įgyvendinti dvejus metus trukęs projektas „Teminiai kaimai: naujos galimybės verslo plėtrai Latgalos ir Aukštaitijos regione abipus sienos“. Pagal jį ir atsirado trys teminiai kaimai. Netruko pasklisti garsas apie Vajasiškio „Senolių kaimą“. Vajasiškio bendruomenės namuose įrengtoje  aukštaičių gryčioje susirinkę žmonės prie žibalinių lempų verpia, mezga, siūlus vynioja, virves veja, lopšį supa, sviestą muša, senovines dainas dainuoja, šokius šoka, nutikimus pasakoja, žaidimus žaidžia.

Gausiai susirinkusių žmonių garbingai sutikta Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmiausiai apsilankė neseniai gražiai nudažytoje ir 150 metų jubiliejaus laukiančioje Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje, varpinėje apžiūrėjo Vajasiškio parapijiečių ir rėmėjų lėšomis pernai įsigytus du naujus varpus. Bendruomenės namuose Prezidentės laukė „Senolių kaimo“ žmonės su įspūdinga programa. Prezidentė čia nebuvo tik stebėtoja, o kartu su visais žaidė susipažinimo žaidimą, grojo senoviniu instrumentu, mušė sviestą, pasikalbėjo su audėja, verpėjomis ir kitais dalyviais.  Prezidentė ragavo senovinių valgių ir gėrė kmynų giros.

Pasiųskite žinią draugams:

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai Visos teisės saugomos. UAB "Modernių elektroninių technologijų komunikacijos", © 2004