Quicktime panorama

Kalnujų Šv. Viktoro bažnyčia Skaityti

GPS: N55o19.613'   E23o05.657'

[F11 - Pilnesnis ekranas] ( + Shift / - Ctrl )
Daugiau panoramų galite rasti čia
 
Valiutos keitimas Vilniuje

Iš automagistralės Vilnius – Klaipėda plačiu asfaltuotu keliu pasukus į Raseinius, netrukus prieš akis ant kalnelio išnyra vaizdingi griuvėsiai. Tai antrojo pasaulinio karo metu sugriauta senoji Kalnujų bažnyčia. Netoli jos, šalia kelio stovi kuklus dabartinės Šv. Viktoro bažnyčios pastatas.

Dar prieš 1801 m. Kalnujuose pastatyta medinė koplyčia, 1815-1818 m. kaimo šiauriniame pakraštyje vietinio dvarininko Gondingos tijūno Viktoro Jarudo ir jo žmonos Agnieškos Radzevičiūtės Jarudienės pastatyta nauja akmens mūro Šv. Viktoro bažnyčia, kuri tapo Raseinių bažnyčios filija.

Per 1944 m. įnirtingus mūšius bažnyčia, kaip ir visi Kalnujai, buvo sugriauta, todėl jai pastogės teko ieškoti parapijos kaimuose. Tik 1948 m. Kalnujuose pastatyta paprastų formų bebokštė medinė bažnyčia (faktiškai viešoji koplyčia) su klebonija po vienu stogu. 1971-1974 m. išardyta pertvara, skyrusi bažnyčios kambarį nuo klebonijos ir taip dvigubai padidintas jos tūris. Bažnyčią puošia iš Aukštosios Panemunės bažnyčios parvežtas didysis rokoko stiliaus altorius, anksčiau priklausęs Pažaislio bažnyčiai. Kalnujų bažnyčioje saugomos iš Vadžgirio bažnyčios parvežtos Šv. Kotrynos Aleksandrietės (XIX a. pr., medis) ir Šv. Dominiko (XIX a. medis) liaudies drožėjų darbo statulos.

Jonas Brigys

 

Pasiųskite žinią draugams:

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai Visos teisės saugomos. UAB "Modernių elektroninių technologijų komunikacijos", © 2004