Flash panorama Flash panorama

Vinco Grybo memorialinis muziejus Skaityti

GPS: N55o4.963'   E22o44.927'

[F11 - Pilnesnis ekranas] ( + Shift / - Ctrl )
Daugiau panoramų galite rasti čia
 
Valiutos keitimas Vilniuje

Skulptoriaus Vinco Grybo memorialinis muziejus yra įkurtas Jurbarke, buvusiuose Kunigaikščio I. Vasilčikovo dvaro pastatuose. Į buvusią dvaro oficiną, kuri tuo metu priklausė Jurbarko "Saulės" progimnazijai, 1928 metais atvyko gyventi skulptorius V. Grybas. Jis, po studijų Paryžiuje, grįžęs į Lietuvą ieškojosi vietos, kur galėtų įsikurti, kad lipdyti savo skulptūras.

V. Grybas įsikūrė čia gyvenamąjį namą, skulptūros dirbtuves ir gipso liejyklą. Dabar šiuose pastatuose veikia muziejus ir muziejaus dailės dirbtuvės.

Muziejuje eksponuojami visi išlikę V. Grybo kūriniai: skulptūros, projektai, piešiniai, eskizai, foto dokumentai, laiškai. Šis muziejus pristato dar kitą savo krašto menininkę- akvarelės miniatiūros kūrėją Lidą Meškaitytę.

Muziejaus dailės dirbtuvėse aktyviai vykdoma dailės edukacija. Čia paties įvairiausio amžiaus bei pomėgių žmonės gali pasimokyti lipdyti ir žiesti iš molio, piešti, tapyti, kurti vitražą ir stiklo juvelyriką.

V. Grybo memorialinis muziejus veikia kaip daugiafunkcinis kultūros centras: čia veikia dailės biblioteka-skaitykla, organizuojami susitikimai su dailininkais, muzikais, menotyrininkais, aktoriais ir rašytojais.

Rasa Grybaitė

Pasiųskite žinią draugams:

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai Visos teisės saugomos. UAB "Modernių elektroninių technologijų komunikacijos", © 2004