Quicktime panorama

Polocko šv. Eufrosinijos stačiatikių moterų vienuolyno Atsimainymo cerkvė XII a. Skaityti

GPS: N55o30.207'   E028o46.667'

[F11 - Pilnesnis ekranas] ( + Shift / - Ctrl )
Daugiau panoramų galite rasti čia
 
Valiutos keitimas Vilniuje

Polocko Atsimainymo stačiatikių cerkvė - (architektūros paminklas, pastatytas  Polocko meistrų XII amžiuje), stovi Išganytojo ir Šv. Eufrosinijos vienuolyno  teritorijoje. Cerkvę pastatė 1128-1156 metais Polocko meistras Jonas pagal  Šv. Eufrosinijos Polockietės užsakymą. 

Atsimainymo cerkvė - vienintelis XII a. paminklas Baltarusijoje, kuris išlikęs beveik savo pirminėje, originalioje būsenoje. Joje išlikęs visas kompleksas XII a. šventyklos vidaus sienas puošiančių freskų.  XVII-XIX a. buvo atlikta stogo rekonstrukcija , kuri ne tik nepažeidė cerkvės interjero, tačiau labai prisidėjo prie jo išsaugojimo. Nors 1830 metais cerkvė buvo pripažinta apgailėtinos būklės, tačiau nebuvo nugriauta tik dėl to, kad tuo metu buvo pripažinta vertingu senovės architektūros paminklu. 

Šiuo metu, parapijiečių surinktų ir valstybės suteiktų lėšų dėka baigti cerkvės senųjų freskų nuo vėlesnių piešinių sluoksnių atidengimo darbai, kurių dėka cerkvės interjeras įgavo beveik savo pirmykštį vaizdą.

Pasiųskite žinią draugams:

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai Visos teisės saugomos. UAB "Modernių elektroninių technologijų komunikacijos", © 2004