Quicktime panorama

Polocko Šv. Kryžiaus Atradimo cerkvė 1897m. Skaityti

GPS: N55o30.207'   E028o46.667'

[F11 - Pilnesnis ekranas] ( + Shift / - Ctrl )
Daugiau panoramų galite rasti čia
 
Valiutos keitimas Vilniuje

Šventojo Kryžiaus išaukštinimo katedra Polocko Šv Efrosinijos vienuolyne buvo pastatyta 1893 - 1897 m.m. pagal architekto V.F. Koršikovo projektą. Katedra buvo numatyta 1500 žmonių ir turi dvi koplyčias: Šv Mikalojaus vardo, Smolensko Dievo Motinos Ikonos garbei.

Svarbiausios šioje šventykloje yra: Šv. Efrosinijos grandinės, gydytojo Panteleimono ir kankinės Barboros ikonos, Šv Mikalojaus ikona ir jo relikvija. Dievo Motinos "Krasnostokskaya", "Efesas" ikonos.

Labiausiai garbinamos šioje šventovėje  yra Šv Eufrosinė relikvijos. Jos sarkofagas yra tiksli kopija to, kuris stovėjo Polocko vienuolyne praėjusio amžiaus pradžioj. Jo gamybai  buvo panaudota daugiau nei 100 kg. sidabro.

Sarkofagą puošia bareljefai, kurie vaizduoja Šventojo Atsimainymo cerkvės statybos pradžią ir Šventosios relikvijos kelionę iš Jeruzalės į Kijevą. Ant sarkofago yra parašyti žodžiai: «Ублажаем тя, преподобная мати наша Евфросиния, чтим святую память твою, наставница монахинь и собеседница ангелов». Šventyklos ikonostasas stebina savo didingumu, šventiškumu ir pompastikumu. Šoninių altorių architektūros plastika atkartoja pagrindinio ikonostaso temą.

Šventojo Kryžiaus išaukštinimo katedra yra rusų-Bizantijos krypties  architektūros monumentalus  paminklas. 
Pasiųskite žinią draugams:

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai Visos teisės saugomos. UAB "Modernių elektroninių technologijų komunikacijos", © 2004