Flash panorama Flash panorama

Alytaus miesto vaizdas, atsiveriantis nuo Šv. Mergelės Marijos krikščionių pagalbos bažnyčios Skaityti

GPS: N54o23.558'   E024o04.008'

[F11 - Pilnesnis ekranas] ( + Shift / - Ctrl )
Daugiau panoramų galite rasti čia
 
Valiutos keitimas Vilniuje

Alytaus miestas dar vadinamas Dzūkijos etnografinio regiono sostine. Jo ištakos siekia XIV a., kai Alytus tebuvo Nemuno ir Alytupio santakoje ant kalno stovinti gynybinė pilis. Dar 1581 m. Alytui buvo suteiktas miesto teisės.

Caro laikais XIX a. pabaigoje Alytus tapo gynybiniu miestu. Čia buvo nutiestas plentas ir geležinkelis. Iš tų laikų yra išlikusios miške pastatytos Artilerijos kareivinės su buvusia Įgulos cerkve. Išlikę Kareivinių parkas bei Saratovo kareivinės.

Antrojo pasaulinio karo Vidzgirio miške buvo nužudyta ir palaidota apie 60 000 žydų. Čia, aukščiausiame memorialo kalnelyje stovi skausmo paminklas – sulaužyta Dovydo žvaigždė. Jei apsilankysite Alytuje būtinai aplankykite išpuoselėtą Senąjį miesto parką, Laisvės paminklą (Laisvės angelą). 1944 m. Alytuje bazavosi  prieš fašizmą kovojusi prancūzų aviacijos eskadrilė „Normandija – Nemunas“.


Pasiųskite žinią draugams:

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai Visos teisės saugomos. UAB "Modernių elektroninių technologijų komunikacijos", © 2004