Svetainėje naudojami slapukai sklandžiam jos veikimui, naršymo patirties gerinimui, rinkodarai. Daugiau apie naudojamus slapukus ir kaip jų atsisakyti - privatumo politikoje

Stasio Juškaus galerija (skaityti)



Pasidalinkite su draugais:

Projekto parneris keitykla TOP EXCHANGE

Aprašymas

„Stasio Juškaus galerija“ – pirmoji privati profesionalaus meno galerija Lietuvoje, veikianti nuo 1990 metų. Pačioje sostinės Senamiesčio širdyje Vilniaus pilių teritorijoje esanti galerija nuo pat savo veiklos pradžios siekė Gedimino kalno papėdėje įkurti savotišką kultūros oazę. Galerijos veiklos kryptys – skatinti klasikinės dailės tradiciją Lietuvoje ir reprezentuoti klasikinės pakraipos dailę bei šiuolaikinę tapybą, atitinkančią klasikines tradicijas.
„Stasio Juškaus galerija“ eksponuoja ir parduoda tik žymiausių ir iškiliausių Lietuvos tapytojų darbus, kurių didžioji dalis jau įgijusi muziejinę vertę. Pagrindinis galerijos tikslas – siekti, kad susižavėjimą ir estetinius jausmus kelianti lietuvių tapyba taptų dar suprantamesnė ir prieinamesnė kiekvienam žmogui. Kamerinėse galerijos patalpose nuolat vyksta žymiausių dailės klasikų ir šiuolaikinių tapytojų personalinės, jungtinės bei teminės parodos. Visos parodos yra plačiai pristatomos žiniasklaidoje, televizijoje bei internete.

„Stasio Juškaus galerija“ užsiima ne tik garsiausių tapytojų parodų organizavimu, bet ir paveikslų pardavimu. Galerijos konsultantai teikia konsultacijas meno klausimais privatiems kolekcionieriams ir įmonėms, norinčioms investuoti į tapybą ir formuoti nuosavas kolekcijas. „Stasio Juškaus galerija“ padeda atrinkti ir įsigyti trokštamų autorių kūrinius, nustato kolekcijos vertę ir gali prognozuoti šios vertės augimą.

„Stasio Juškaus galerija“ parodas rengia ne tik savo patalpose, bet ir kituose šalies miestuose bei užsienyje. Galerijos pristatoma lietuvių tapybos klasika sėkmingai eksponuota Jungtinių Tautų būstinėje Niujorke (JAV), Suomijoje, Lenkijoje. Padedant „Stasio Juškaus galerijai“, klasikinės Lietuvos tapybos darbų jau yra įsigiję žinomi Lietuvos kolekcionieriai, meno mylėtojai iš Amerikos, Japonijos, Honkongo, daugelio Europos šalių. Iš viso galerija yra surengusi daugiau kaip 150 autorinių ir grupinių teminių parodų Lietuvoje bei užsienio šalyse.

Švietėjiška veikla

Nuo pat įsikūrimo „Stasio Juškaus galerija“ siekė Vilniaus mieste Gedimino kalno papėdėje sukurti kultūros centrą, kuriame derėtų dailė, muzika, literatūra. Galerijos kiemelyje rengiami plenerai, klasikinės muzikos koncertai bei kitokio pobūdžio renginiai.
Laimingu sutapimu galima buvo pavadinti tai, kad galerija įsikūrė Vilniaus Dailės akademijos kaimynystėje. Tai leidžia ne tik skleistis meninei galerijos krypčiai, neatitrūkti nuo šiuolaikinės tapybos pulso, bet ir nuolat palaikyti artimą ryšį su akademijos profesoriais bei dėstytojais. Nemaža dalis jų jau yra tapę nuolatiniais galerijos dailininkais.
Suvokdama savo misiją „Stasio Juškaus galerija“ nuolat dalyvauja formuojant aukštąją kultūrą ir kartu su dailės akademijos profesūra vysto švietėjišką bei kultūrinę veiklą: rengia ir paskaitas mokiniams, studentams, seminarus verslininkams, o taip pat užsiima labdara – skiria paramą meniniams projektams, steigia vienkartines stipendijas. Galerija taip pat buvo ir Švietimo ministerijos partnerė įgyvendinant moksleivių meninio ugdymo programą. Pirmaisiais Nepriklausomybės atgavimo metais „Stasio Juškaus galerija“ su savo dailininkais padovanojo tuometinei Aukščiausiajai Tarybai 23 tapybos darbus.

Galerijos dailininkai

„Stasio Juškaus galerija“ bendradarbiauja su žymiausiais šiuolaikiniais Lietuvos tapytojais. Tarp jų – Valentinas Antanavičius, Rimas Zigmas Bičiūnas, Vytautas Ciplijauskas, Jonas Čaponis, Jonas Daniliauskas, Kostas Dereškevičius, Vincentas Gečas, Algis Griškevičius, Antanas Gudaitis, Leonardas Gutauskas, Vladas Karatajus, Giedrius Kazimierėnas, Jonas Kazlauskas, Antanas Kmieliauskas, Augustinas Savickas, Mindaugas Skudutis, Algis Skačkauskas, Raimundas Sližys, Aloyzas Stasiulevičius, Jonas Švažas, Leonardas Tuleikis, Aleksandras Vozbinas ir kt.

Galerijos grafikų branduolį sudaro žinomi meistrai – Juragis Burkšaitis, Danutė Gražienė, Irena Guobienė, Tatjana Kazimierėnienė, Adasa Skliutauskaitė, Daiva Staškevičienė ir kt.

GPS
N 54°41.106'
E 025°17,589'

Į viršų