Quicktime panorama

Šešuolių Šv. Juozapo bažnyčia Skaityti

[F11 - Pilnesnis ekranas] ( + Shift / - Ctrl )
Daugiau panoramų galite rasti čia
 
Valiutos keitimas Vilniuje

Šešuolių miestelis stovi į rytus nuo Šešuolių ežero, iš kurio išteka Šešuolos upelis. Miestelis nutolęs nuo Ukmergės į pietryčius 14 km. Tarp 1449 ir 1478 m. Šešuolių dvaras buvo padovanotas Vilniaus vyskupui. Vyskupas V. Protasevičius būsimai bažnyčiai paskyrė žemės, kur 1572 m. buvo pastatyta tribokštė bažnyčia. Bažnyčia sudegė ir 1694 m.buvo atstatyta. 1751 m. pastatyta dabartinė medinė bažnyčia, 1753 m. varpinė.

Nuo 1777 m. prie bažnyčios veikė parapinė mokykla. XIX a. antroje pusėje bažnyčia buvo suremontuota, perstatyta varpinė, apmūrytas šventorius. Prie bažnyčios 1912 m. buvo įsteigtas Lietuvos katalikų blaivybės skyrius, 1917 m. klebonas Jonas Kunigėlis Šešuoliuose įsteigė dviklasę mokyklą ir vakarinius kursus suaugusiems.

Bažnyčia turi baroko bruožų, su trisiene apside ir 2 nedidelėmis zakristijomis prie jų, dviem bokštais. Fasadas su pusapskričiu frontonu. Bažnyčioje yra XVIII a. altorius su skulptūromis, vargonai, XVIII a. paveikslai: "Bažnyčios fundatoriaus portretas", "Pieta", "Šv. Barbora", "Šv.J uozas","Šv. Ona ir Marija".

Pasiųskite žinią draugams:

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai Visos teisės saugomos. UAB "Modernių elektroninių technologijų komunikacijos", © 2004