Quicktime panorama

Prienų Kristaus Apsireiškimo bažnyčia Skaityti

[F11 - Pilnesnis ekranas] ( + Shift / - Ctrl )
Daugiau panoramų galite rasti čia
 
Valiutos keitimas Vilniuje

Kristaus Apsireiškimo bažnyčia yra Prienuose. Ji medinė, pastatyta 1750 metais. Turi neobaroko architektūros bruožų.
Pirmoji medinė bažnyčia Prienuose pastatyta 1604 metais. Spėjama, kad 1655 metais ji buvo sudeginta, todėl 1674 metais, klebono Vaitiekaus Szdebskio rūpesčiu, buvo iš naujo pastatyta. 1750 metais pastatyta dabartinė medinė bažnyčia. Ji 1875 metais suremontuota, padidinta, pristatant iš šonų koplyčias. Ši bažnyčia statyta liaudiško baroko stiliumi; jos interjere yra rokokokinių elementų (sakykla, vargonai). Prienų bažnyčia kryžminio plano, dvibokštė, su trimis bokšteliais. Šventoriaus tvora akmeninė. Prienų bažnyčioje yra penki altoriai, papuošti medžio raižiniais, angelų kondignacijų (aukštų). Didysis altorius ir du šoniniai, esantys koplytėlėse, pastatyti atnaujinus bažnyčią apie 1875 metus. Du šoniniai altoriai, likę iš senosios bažnyčios, truputį skiriasi nuo pagrindinio altoriaus.

Meno darbai bažnyčioje
Pagrindinis altorius yra išpuoštas medžio dirbiniais, nudažytais šviesiai pilka spalva. Centre iškeltas Trijų Karalių paveikslas. Jis buvo dailininkės Šmigelskaitės restauruotas Vilniuje. Virš altoriaus tarp kolonų yra keturios medinės skulptūros. Šventųjų Elžbietos, Onos bei šventųjų apaštalų Andriejaus ir Jokūbo.
Viduryje yra Mergelės Marijos skulptūra. Virš minėtų skulptūrinių grupių yra dvi angelų skulptūros. Altorius buvo restauruotas 1987 metais, dailininko Edvardo Žylio.


Šventųjų apaštalų Judo - Tado ir Simono altorius yra šoninėje navoje. Šis altorius yra išlikęs iš senosios bažnyčios. Iš šventųjų apaštalų Judo - Tado ir Simono paveikslai yra nutapyti drobėje.


Nišoje yra Švetojo Pranciškaus Asyžiečio skulptūrinė grupė. Tarp piliorių yra Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus medinės skulptūros. Šv. Evangelijos pusėje yra Mergelės Marijos ėjimo į dangų koplyčia su altoriumi. Jis taip pat papuoštas medžio raižiniais ir angelų skulptūrinėmis grupėmis ir statulomis.


Šoninis palaimintojo archivyskupo Jurgio Matulaičio altorius taip pat išpuoštas paveikslais bei medžio raižiniais.


Dešinėje koplyčioje (vyrų pusėje) yra Šv. Antano altorius, išpuoštas medžio raižiniais, angelų skulptūromis.


Bažnyčią puoše 14 Kristaus Kančios Kelio paveikslų - stacijų. Dailininkas J Polkovskis, Jėzaus Kristaus paveikslas, dailininkas A. Strungė, 4 dailininkių seserų Dambrauskienės ir Noreikienės paveikslai: Paskutinė vakarienė, Velykų ryto kapas, Gausi žvejonė, Kristus laiminantis vaikus.


Prie bažnyčios kolonos prisiglaudusios šv.kunigo J. Bosco, šv. klebono Aloyzo, šv. Teresėlės ir šv. Kotrynos statulos.


Į pamaldas kviečia skambindami du varpai. Vienas lietas Erfurte, meistras Stoernė, kitas - Poznanėje lietas 1833 metas V.Vladkovskio.


http://discovery.ot.lt


 

Pasiųskite žinią draugams:

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai Visos teisės saugomos. UAB "Modernių elektroninių technologijų komunikacijos", © 2004