Quicktime panorama

Memorial Museum innehåller Vincas Gribas

GPS: N55o4.963'   E22o44.927'

[F11 - Pilnesnis ekranas] ( + Shift / - Ctrl )
Fler panaraman
 
Valutaväxling i Vilnius

Skulptoriaus Vinco Grybo memorialinis muziejus yra įkurtas Jurbarke, buvusiuose Kunigaikščio I. Vasilčikovo dvaro pastatuose. Į buvusią dvaro oficiną, kuri tuo metu priklausė Jurbarko "Saulės" progimnazijai, 1928 metais atvyko gyventi skulptorius V. Grybas. Jis, po studijų Paryžiuje, grįžęs į Lietuvą ieškojosi vietos, kur galėtų įsikurti, kad lipdyti savo skulptūras.

V. Grybas įsikūrė čia gyvenamąjį namą, skulptūros dirbtuves ir gipso liejyklą. Dabar šiuose pastatuose veikia muziejus ir muziejaus dailės dirbtuvės.

Muziejuje eksponuojami visi išlikę V. Grybo kūriniai: skulptūros, projektai, piešiniai, eskizai, foto dokumentai, laiškai. Šis muziejus pristato dar kitą savo krašto menininkę- akvarelės miniatiūros kūrėją Lidą Meškaitytę.

Muziejaus dailės dirbtuvėse aktyviai vykdoma dailės edukacija. Čia paties įvairiausio amžiaus bei pomėgių žmonės gali pasimokyti lipdyti ir žiesti iš molio, piešti, tapyti, kurti vitražą ir stiklo juvelyriką.

V. Grybo memorialinis muziejus veikia kaip daugiafunkcinis kultūros centras: čia veikia dailės biblioteka-skaitykla, organizuojami susitikimai su dailininkais, muzikais, menotyrininkais, aktoriais ir rašytojais.

Rasa Grybaitė Pasiųskite žinią draugams:
 upp

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai Visos teisės saugomos. UAB "Modernių elektroninių technologijų komunikacijos", © 2004