Svetainėje naudojami slapukai sklandžiam jos veikimui, naršymo patirties gerinimui, rinkodarai. Daugiau apie naudojamus slapukus ir kaip jų atsisakyti - privatumo politikoje

Pikeliškių dvaras (skaityti)Garso fonas: Lukas Geniušas

Visos šio objekto panoramos: Pikeliškių dvaras (2)

Pasidalinkite su draugais:

Aprašymas

Dvaras priklausė Pisankų giminei. 1930 m. jį įsigijo Aleksandra ir Juzefas Pilsudskiai. Vienas iš nepriklausomos Lenkijos kūrėjų ir tuometinis valstybės vadovas. J. Pilsudskis pamėgo šią vietą. Dvaras buvo gerai prižiūrimas, tvarkomas. J. Pilsudskis čia praleisdavo vasaros atostogas. Prie dvaro jis įrengė pradžios mokyklą.

Pikeliškių rūmai gana kuklūs - stačiakampio formos, pastatyti ant aukštos pamūrės, dengti keturšlaičiu stogu. Namo puošyba saikinga. Pagrindinio (šiaurinio) fasado centre - keturių toskaninių kolonų portikas, viršuje užsibaigiantis trikampiu frontonu. Į pietus nuo rūmų tyvuliuoja ežeras. Į jį atgręžta erdvi rūmų salė, iš kurios išėjus į atvirą terasą galima grožėtis prieš akis atsiveriančiu ežero vaizdu. Rūmai statyti XIX a. pradžioje. Jie gana neblogai išsilaikę iki mūsų dienų, kuriuose dabar įsikūrusi Pikeliškių biblioteka.

Į viršų