Svetainėje naudojami slapukai sklandžiam jos veikimui, naršymo patirties gerinimui, rinkodarai. Daugiau apie naudojamus slapukus ir kaip jų atsisakyti - privatumo politikoje

Vilniaus knygų mugė 2013. Knygos ,,Žymiausi Lietuvos kariuomenės mūšiai ir karinės operacijos“ pristatymas (skaityti)Visos šio objekto panoramos: Vilniaus knygų mugė (15)

Pasidalinkite su draugais:

Aprašymas

Apie knygą „Žymiausi Lietuvos mūšiai ir karinės operacijos“

Pastaruoju metu tiek užsienyje, tiek ir Lietuvoje išleidžiama vis daugiau knygų kuriose yra menkinama Lietuvos praeitis ir kariniai laimėjimai, mėginant priskirti lietuvių karines pergales kitoms tautoms, arba apjuodinant kovotojus už Lietuvos laisvę ir valstybingumą. Tokiu būdu yra sukuriamas klaidingas Lietuvos visuomenės suvokimas apie savo kariuomenės ir valstybės istoriją.

Lietuvos visuomenės istorinėje sąmonėje kol kas esama tik miglotų ir neišsamių Lietuvos kario, kovojusio prieš kryžiuočius (XIII-XV a.) ir XX a. laisvės ir rezistencijos kovų dalyvio įvaizdžių miglotų ir neišsamių fragmentų. Tuo tarpu visiškai nepelnytai pamirštamas XV- XVIII a. Lietuvos karybos istorijos periodas (kuomet Lietuva kariavo sunkius karus su Maskvos valstybe ir kitais priešais).

Knygos „Žymiausi Lietuvos mūšiai ir karinės operacijos“ tikslas yra populiariai ir patraukliai pristatyti plačiam Lietuvos skaitytojų ratui platų visų laikų Lietuvos kariuomenės pergalių ir nesėkmių spektrą, lėmusį Lietuvos valstybingumo raidą. Gausių iliustracijų pagalba siekiama sukurti išsamesnį įvairių Lietuvos istorijos laikotarpių Lietuvos kariuomenės ir jos karių įvaizdį ir nušviesti savitas lietuvių karybos tradicijas ir jų raidą Europiniame kontekste.

Knygoje bus pristatyti ir populiariu būdu aprašyti per 50 įvairių Lietuvos istorijos laikotarpių Lietuvos kariuomenės mūšių ir karinių operacijų, turėjusių didžiausią įtaką Lietuvos valstybės raidai, ar įdomių karybos ir taktikos požiūriu. Tekstus šiai knygai sukūrė 14 istorikų. Knyga gausiai iliustruota (originalia ikonografija, nuotraukomis, rekonstrukcijomis, autentiškų ginklų ir jų replikų nuotraukomis), praturtinta informatyviomis schemomis ir žemėlapiais. Šalia tekstų apie mūšius pateikiama papildoma informacija populiariai supažindinanti skaitytoją su to meto geopolitiniu kontekstu ir karybos bei ginkluotės raidos aktualijomis).

Knyga patraukliai sumaketuota, orientuota į plačią auditoriją.
Mūšiai šiai knygai atrinkti pagal jų reikšmingumą Lietuvos valstybingumui (mūšis turėjo įvykti dėl Lietuvos valstybės interesų, jei mūšyje dalyvavo jungtinė kariuomenė (lietuviai ir sąjungininkai) kariuomenei turėjo vadovauti Lietuvos karvedys, o taip pat pageidautina, kad Lietuvos karių dalis būtų didesnė nei mūšyje dalyvavusių sąjungininkų).

Į viršų