Svetainėje naudojami slapukai sklandžiam jos veikimui, naršymo patirties gerinimui, rinkodarai. Daugiau apie naudojamus slapukus ir kaip jų atsisakyti - privatumo politikoje

Gintaro muziejusMuzikinio kūrinio atlikėjas: Gitara 044

Objektas

Nidos gintaro muziejus

Aprašymas

Muziejaus lankytojai savarankiškai gali aplankyti lauko ekspoziciją ir taip nukeliauti „Gintaro kelio“, kuris prasideda nuo Baltijos jūros ir driekiasi per visą Europą iki pat etruskų žemių Italijoje, atkarpą, kur sutiks senąsias gintaro apdirbimo dirbtuvėles, kuriose pristatoma, kaip ir kokiais įrankiais apdirbamas gintaras (norintieji netgi patys gali pabandyti tapti gintaro „meistrais“ ir pasigaminti sau laimę nešantį amuletą), apžiūrėti įspūdingą inkliuzų kolekciją, Juodkrantės lobio amuletus, susipažinti su gintaro morfologija. Vasaros metu į greta muziejaus įkurtus Menininkų namus atvyksta įvairūs menininkai, tuomet būna puiki galimybė stebėti kūrybinį procesą, aplankyti organizuojamas parodas.

Muziejuje lankytojai gali susipažinti su Baltijos gintaro istorija. Jiems pristatomas (esant reikalui taip pat ir užsienio kalbomis: anglų, vokiečių, rusų) gintaro, „Lietuvos aukso“, susiformavimas, inkliuzai, morfologija bei įvairios gintaro spalvos ir atspalviai. Čia taip pat galima sužinoti senuosius bei dabartinius gintaro gavybos būdus, atsakoma į dažnai užduodamą klausimą – kaip patikrinti gintaras tikras ar ne. Besidomintiems pristatoma „Gintaro energiją gaminanti mašina“, taip pat galima paragauti „Gintaro trauktinės“. Galerijoje-muziejuje galima pamatyti ir įsigyti įvairių lietuvių autorių darbų.