Svetainėje naudojami slapukai sklandžiam jos veikimui, naršymo patirties gerinimui, rinkodarai. Daugiau apie naudojamus slapukus ir kaip jų atsisakyti - privatumo politikoje

Laisvės kovų ir tremties istorijos muziejus (skaityti)Visos šio objekto panoramos: Laisvės kovų ir tremties istorijos muziejus (2)

Aprašymas

Nežinoma, kam pirmajam šovė į galvą mintis įkurti šitokį Muziejų. Bet muziejaus archyve yra išlikę keli lapeliai, kuriuose savo mintis apie muziejų išdėstė sąjūdininkas, o vėliau Mažosios Lietuvos muziejaus mokslinis bendradarbis Kazys Budginas. Priekulietis šaulys Kazimieras Kačinskas sako, kad jie abu susėdę diskutavo, koks turėtų būti Muziejus ir jo ekspozicija, o Kazys Budginas popieriuje fiksavo mintis. Galima sakyti, kad tos mintys ir norai išsipildė.

1997 m. muziejus buvo įregistruotas kaip visuomeninė organizacija ir gavo patalpas- pastatą Priekulėje, buvusią saugumo būstinę. Prasidėjo kūrimosi etapas, trukęs devynis metus. 2006 metų liepos 22 d. įvyko Laisvės kovų ir tremties muziejaus atidarymas ir tais pačiais metais Muziejus tapo Gargždų krašto muziejaus filialu.

Šiuo metu čia veikia stacionari vidaus ir lauko ekspozicija apie tremtį ir rezistenciją, priimamos ekskursijos, užsakomi edukaciniai užsiėmimai, vyksta įvairūs renginiai. Muziejaus lankytojai kviečiami apžiūrėti lauko eksponatus - tremties vagoną, partizanų bunkerio kopiją, muziejaus pastatų kompleksą (puikiai išsilaikiusią vokiečių žandarmeriją), vidaus ekspozicijoje rodomus autentiškus dokumentus, daiktus.

Muziejus įkurtas Mažosios Lietuvos regione, Priekulės mieste, todėl lankytojams siūlomos ekskursijos, edukaciniai užsiėmimai apie Priekulės istoriją - spaustuves, žymius žmones, išskirtinę architektūrą.

Į viršų