Svetainėje naudojami slapukai sklandžiam jos veikimui, naršymo patirties gerinimui, rinkodarai. Daugiau apie naudojamus slapukus ir kaip jų atsisakyti - privatumo politikoje

Ugionių Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia (skaityti)Garso fonas: Grand Choir of Vilnius Cathedral, choirmaster Remigijus Songaila

Pasidalinkite su draugais:

Aprašymas

Bažnyčia yra vaizdingoje vietoje, Ugionių kaime, kairiajame Dubysos krante 4,5 km nuo Betygalos. Pirmoji krikščioniška šventovė Ugioniuose atsirado 1611 m., kai čia buvo pastatyta evangelikų reformatų (kalvinistų) bažnyčia – zbaras. Atrodo, kad zbaras veikė bent iki XVII a. vidurio.

Apie 1650 m. Ugioniuose pastatyta medinė katalikų bažnyčia, čia stovėjusi virš 100 metų. 1784 m. vietos bajorai Kušleikos bei Benediktas ir Marijona Dirdos pastatė naują medinę bažnyčią. 1831 m. bažnyčia sudegė ir 1836 m. buvo pastatyta nauja mūrinė. Tačiau nelaimės neaplenkė ir jos – 1839 m. trenkus žaibui, beveik visas bažnyčios vidus išdegė, liko tik pastato mūrai. 1842 m. bažnyčia suremontuota ir vėl pašventinta.

Ugionių bažnyčia akmenų mūro liaudiškai traktuotų klasicistinių formų, stačiakampio plano su portiku ir bokšteliu ant kraigo. 1881 m. įrengtas naujas didysis altorius. Manoma, kad apie tą laiką grafas Benediktas Tiškevičius dovanojo ir dabar altoriuje esantį Švč. Marijos su Kūdikėliu Jėzumi paveikslą. 1895 m. įrengtas naujas Švč. Marijos Egiptietės altorius (paveikslas buvo jau seniau). Dabar kairiajame altoriuje įrengtas Švč. Mergelės Marijos Dangun ėmimo paveikslas, o dešiniajame Švč. Jėzaus Širdies statula.

Jonas Brigys

Į viršų