Svetainėje naudojami slapukai sklandžiam jos veikimui, naršymo patirties gerinimui, rinkodarai. Daugiau apie naudojamus slapukus ir kaip jų atsisakyti - privatumo politikoje

Raudėnų Šv. apaštalo Baltramiejaus bažnyčia (skaityti)Garso fonas: Parish choir of Vilnius Cathedral, conductor Judita Tauchaite

Pasidalinkite su draugais:

Aprašymas

1550 m. Raudėnuose pastatyta koplyčia.

1611m. čia esantį dvarą valdęs Baltramiejus Berdovskis karaliaus leidimu paskyrė du valakus žemės kunigui ir bažnyčiai išlaikyti bei pastatė šv. Baltramiejaus bažnyčią.
1622 m. Raudėnams suteiktos parapijos teisės. Raudėnų ir Tryškių parapijas tais laikais administravo vienas kunigas.

1739 m. prelato Jono Horainio iniciatyva buvo pastatyta nauja bažnyčia.

1798-1800 m. čia klebonavo botanikas, liaudies gydytojas Jurgis Ambrozijus Pabrėža. Tuo metu parapijoje buvo apie 1200 tikinčiųjų.1881 m. kunigo Antano Stankevičiaus ir parapijiečių rūpesčiu buvo pastatyta dabartinė medinė bažnyčia. Joje įrengti šeši altoriai.

Šv. Baltramiejaus apaštalo bažnyčią 1896m. konsekravo vyskupas Antanas Baranauskas.

1916 – 1933 m. Raudėnuose klebonavo žymus to meto kultūros veikėjas kanauninkas Kazimieras Pakalniškis (Dėdė Atanazas) – rašytojas, publicistas, redagavęs laikraštį “Žemaičių ir Lietuvos apžvalga”, bendradarbiavęs daugelyje lietuviškų leidinių. Jo palaikai ilsisi Raudėnų kapinėse.

2001 m. klebono A. Pakamanio rūpesčiu medinė bažnyčia restauruota.

Kasmet paskutinį rugpjūčio sekmadienį ir buvusius raudėniškius, ir šiandieninius gyventojus bei jų gimines, artimuosius, svečius sutraukia didelė šv. Baltramiejaus atlaidų šventė.

Į viršų