Svetainėje naudojami slapukai sklandžiam jos veikimui, naršymo patirties gerinimui, rinkodarai. Daugiau apie naudojamus slapukus ir kaip jų atsisakyti - privatumo politikoje

Smilgių šv. Jurgio bažnyčia (skaityti)Garso fonas: Gregorian chant studio of Šiauliai Cathedral, leader Diana Astrauskiene

Pasidalinkite su draugais:

Projekto parneris keitykla TOP EXCHANGE

Visos šio objekto panoramos: Smilgių šv. Jurgio bažnyčia (6)

Aprašymas

Smilgių miestelis yra įsikūręs 20 km į šiaurės vakarus nuo Panevėžio, prie Panevėžio- Šiaulių plento.

Bažnyčia pastatyta 1655-1661m. karaliui Jonui Kazimierui ir jo žmonai Liudvikai Marijai padovanojus Smilgių parapijos bažnyčiai žemes.

Gaisro metu sudegusi bažnyčia perstatyta iš naujo. Manoma, kad tai įvyko apie 1690 m. Bet antroji bažnyčia XVIII a. pasirodė besanti per sena ir per maža, todėl padidinus senosios pamatus buvo pastatyta trečioji, kuri tebestovi ir šiandien. Ji galėjo būti perstatyta 1761-1764 metais. Medinė, kryžiaus formos Smilgių bažnyčia yra vertingas barokinės architektūros pavyzdys. Interjeras iš esmės atnaujintas 1873 m., kada prireikė suveržti krypstančias sienas.

Labai branginami šios bažnyčios rokoko stiliaus altoriai. Trys altoriai užima plačią absidą. Jų kolonos suktinės, o sparnai - kremzlinės ornamentikos šedevrai. Bažnyčios atnaujinimo metu 1873 m. visus tris altorius sujungė meistras Balčius-Balčiauskas, pridėjęs daugiau kolonų ir ornamentuotų plokščių. Kairysis altorius, kaip manoma, išlikęs iš senosios XVII a. bažnyčios. Kas pagamino pačius altorius, žinių nėra. Tai vieni gražiausių liaudies meistrų darbo altoriai visose Baltijos šalyse.

Į viršų