Svetainėje naudojami slapukai sklandžiam jos veikimui, naršymo patirties gerinimui, rinkodarai. Daugiau apie naudojamus slapukus ir kaip jų atsisakyti - privatumo politikoje

IX forto memorialas II-jo pasaulinio karo aukoms atminti (Kaunas) (skaityti)Pasidalinkite su draugais:

Projekto parneris keitykla TOP EXCHANGE

Aprašymas

1879 m. liepos 7 d. Rusijos imperatorius Aleksandras II pasirašė potvarkį Kauno tvirtovei statyti. Pirmojo pasaulinio karo išvakarėse (1914 m.) Kauno miestas buvo apjuostas devyniais fortais, tarp jų esančiomis baterijomis ir kitais gynybiniais įtvirtinimais. Kaunas tapo carinės Rusijos imperijos pirmos klasės tvirtove.

Fortas prie Kumpės palivarko, pastatytas pagal naujausią profesoriaus K. Veličkos 1897 metų projektą, tapo pirmąja šio projekto realizacija. IX fortas buvo pastatytas iš gelžbetonio, o ne iš plutų kaip liti aštuoni fortai Forto statybos vyko 1903–1911 metais.
I pasaulinio karo metais fortas praktiškai nenukentėjo. Pokario metais jo teritorijoje įsikūrė miesto kalėjimo filialas, 1940–1941 metais – NKVD kalėjimas. 1941–1944 metais forte veikė mirties stovykla, kurioje buvo masiškai naikinami žydų tautybės žmonės iš Lietuvos ir kitų Europos šalių. Po to kurį laiką fortas buvo naudojamas žemės ūkio produkcijai saugoti.

Fašizmo aukoms 1984 m. pastatytas paminklas. Masinių žudynių vietoje auga žolė, ten pat yra paminklas, ant kurio keliomis kalbomis parašyta: Vieta, kur naciai ir jų pagalbininkai nužudė daugiau kaip 30000 žydų iš Lietuvos ir kitų pasaulio valstybių.

Šaltinis:
https://www.mokslobaze.lt/kauno-9-fortas-skaidres.html

Į viršų