Svetainėje naudojami slapukai sklandžiam jos veikimui, naršymo patirties gerinimui, rinkodarai. Daugiau apie naudojamus slapukus ir kaip jų atsisakyti - privatumo politikoje

Polocko Šv. Kryžiaus Atradimo cerkvė 1897m. (skaityti)Garso fonas: Bishop's Choir of the Vilnius Holy Spirit Monastery. Solo: Natalia Krauter and Julia Stupnianek.

Pasidalinkite su draugais:

Projekto parneris keitykla TOP EXCHANGE

Aprašymas

Šventojo Kryžiaus išaukštinimo katedra Polocko Šv Efrosinijos vienuolyne buvo pastatyta 1893 - 1897 m.m. pagal architekto V.F. Koršikovo projektą. Katedra buvo numatyta 1500 žmonių ir turi dvi koplyčias: Šv Mikalojaus vardo, Smolensko Dievo Motinos Ikonos garbei.

Svarbiausios šioje šventykloje yra: Šv. Efrosinijos grandinės, gydytojo Panteleimono ir kankinės Barboros ikonos, Šv Mikalojaus ikona ir jo relikvija. Dievo Motinos "Krasnostokskaya", "Efesas" ikonos.

Labiausiai garbinamos šioje šventovėje yra Šv Eufrosinė relikvijos. Jos sarkofagas yra tiksli kopija to, kuris stovėjo Polocko vienuolyne praėjusio amžiaus pradžioj. Jo gamybai buvo panaudota daugiau nei 100 kg. sidabro.

Sarkofagą puošia bareljefai, kurie vaizduoja Šventojo Atsimainymo cerkvės statybos pradžią ir Šventosios relikvijos kelionę iš Jeruzalės į Kijevą. Ant sarkofago yra parašyti žodžiai: «Ублажаем тя, преподобная мати наша Евфросиния, чтим святую память твою, наставница монахинь и собеседница ангелов». Šventyklos ikonostasas stebina savo didingumu, šventiškumu ir pompastikumu. Šoninių altorių architektūros plastika atkartoja pagrindinio ikonostaso temą.

Šventojo Kryžiaus išaukštinimo katedra yra rusų-Bizantijos krypties architektūros monumentalus paminklas.

Į viršų