Svetainėje naudojami slapukai sklandžiam jos veikimui, naršymo patirties gerinimui, rinkodarai. Daugiau apie naudojamus slapukus ir kaip jų atsisakyti - privatumo politikoje

Višakio Rūdos šv. vyskupo Stanislovo bažnyčia (skaityti)Muzikinio kūrinio atlikėjas: Gitara 060

Objektas: Višakio Rūdos šv. vyskupo Stanislovo bažnyčia

Aprašymas

Višakio Rūdos bažnyčia pastatyta 1883 m. Višakio ir Skarpulio upių santakoje senųjų kapinių vietoje. Pirmoji, 1817 m. pastatyta bažnyčia, veikė neilgai – klebono iniciatyva ji 1883 m. buvo perstatyta. 1844 m. buvo nupirktas pirmas varpas, kitą varpą, pavadintą Jurgio varpu, 1928 m. bažnyčiai paaukojo Agota Enziulienė-Vaičiauskienė. 1902 m. bažnyčioje pastatyti vargonai. Nuo 1883 m. šis sakralinės architektūros paveldas kelis kartus perdažytas iš lauko pusės, lentelių tvora su mūro stulpeliais naujai užtvertas šventorius, 1935 m. aliejiniais dažais uždažytas vidus. 1993-2001 m. pakeistas bažnyčios parketas, pataisytas skardinis stogas.

Šv. vyskupo Stanislovo bažnyčia yra vienintelis medinis neobaroko stiliaus sakralinis pastatas Sūduvoje. Nepaisant to, kad bažnyčios interjere yra nemažai neobaroko bruožtų, tačiau jame yra matomas liaudies architektūros poveikis.

Į viršų