Svetainėje naudojami slapukai sklandžiam jos veikimui, naršymo patirties gerinimui, rinkodarai. Daugiau apie naudojamus slapukus ir kaip jų atsisakyti - privatumo politikoje

Miesto sodas (skaityti)Objektas: Miesto sodas

Aprašymas

Parkas pradėtas kurti 1930 m. natūraliame Alytaus pušyne pagal inž. S. Taškūno projektą. Vėliau parke pagal inž. V. Trečioko projektą buvo įrengtas fontanas, šokių aikštelė su estrada, dvi poilsio aikštelės. Parko puošmena buvo sodininko Hanso Faitušo, kuris buvo baigęs sodininkų mokyklą Frankfurte, pasodintas rožynas ir fontano baseine žydėjusios lelijos.
Parkas labai nukentėjo 1944 metų vasarą, karo dienomis, kai Alytuje vyko mūšiai. Jo atgimimas prasidėjo tik 1957 metais, kai jį ėmė tvarkyti sodininkas Stasys Marcinkevičius. Tuomet buvo pasodinta virš 30 rūšių medžių ir krūmų, išaugintos gyvatvorės, žydėjo apie dvylika rožių rūšių. Apie 1961 m. Alytaus miesto parkas buvo pripažintas geriausiai tvarkomu parku. 1962 m. buvo atžymėtas sovietų kultūros ministerijos ir „Izvestijų“ laikraščio garbės raštais.
1997 – 1999 m. Alytaus miesto sodas buvo rekonstruojamas, pagal klaipėdiečių architektų J.Kijauskienės ir G.Garjonio parengtą projektą. Buvo sutvarkyti takeliai, įrengtos renginių organizavimo bei dvi poilsio aikštelės, apšvietimas, vėl pradėjo veikti fontanas. Po daugelio metų pražydo atnaujintas rožynas. Šiuo metu parke auga 55 vietinių bei introdukuotų medžių bei krūmų rūšių. Parke yra daugiau kaip 60 metų visžalis krūmas - europinis kukmedis, pavasarį baltais žiedais pražysta japoniška magnolija, Lietuvos Raudonosios knygos atstovas - bekotis ąžuolas.
Alytaus miesto sodas vėl buvo atnaujintas 2006-2007 metais pagal bendrą Alytaus ir Suvalkų miestų projektą „Regiono turizmo vystymas sutvarkant Europos aikštę Suvalkuose ir miesto sodą Alytuje“.

Į viršų