Svetainėje naudojami slapukai sklandžiam jos veikimui, naršymo patirties gerinimui, rinkodarai. Daugiau apie naudojamus slapukus ir kaip jų atsisakyti - privatumo politikoje

Gyvolių miestelio žolininikė - žyniuonė Jadvyga Balvočiūtė (skaityti)Garso fonas: Telšiai folk ensemble "Insula", leader Milda Ričkutė

Objektas: Žolininkės ūkis

Pasidalinkite su draugais:

Aprašymas

ŽOLELIŲ FĖJA – JADVYGA BALVOČIŪTĖ

Norite sužinoti, kaip sustiprinti sveikatą, atitolinti senatvę, išgydyti vėžį ar pasveikti nuo daugelio negalavimų? Sveikatos žolelių fėja gali Jums padėti, žinoma, jei Jūs tikrai to norėsite ir tuo tikėsite! Mažeikių rajone, netoli Viekšnių seniūnijos esančiame Gyvolių kaime, Ventos regioniniame parke, gyvena Jadvyga Balvočiūtė – garsi Lietuvos farmakognostė, provizorė, žolininkė, ekologinio vaistažolių ūkio savininkė. Ji visą laiką domėjosi augalais. Dirbo botanikos sodo vaistinių augalų laboratorijoje, vėliau ilgus metus dirbo Kamanų valstybinio gamtinio rezervato botanike. Dabar šios moters gyvenamasis namas, daržinė bei klėtis visais metų laikais kvepia džiovintais žolynais.

Jadvygos Balvočiūtės namuose neužsiveria durys. Pas gerai žolelių poveikį išmanančią moterį žmonės atvyksta ne tik iš kaimyninių rajonų, bet ir tolimiausių Lietuvos kampelių bei svečių šalių, nes žino, kad „Jadvygos žolės“ gali padėti! „Pasaulis pats grįžta prie žolelių“ – teigia ponia Jadvyga. Į sodybą užsuka daugelis prašančių sugrąžinti meilės geismą, išgydyti nuo alkoholizmo, sąnarių ligų, įsisenėjusio kosulio, bei atstatyti organizmą nuo alinančio chemoterapijos poveikio bei kitų ligų. Žolelės išgydė ne vieną sergantįjį ir stiprino net Didžiosios Britanijos princo Čarlzo sveikatą.

Ekologiniame vaistažolių ūkyje, kuris yra sertifikuotas EKOagros (įstaiga, kuri tikrina ir sertifikuoja ekologinės gamybos ūkius, perdirbimo bei realizavimo įmones bei jų gaminamą produkciją), ji augina per trisdešimt rūšių vaistažolių, kitos renkamos miškuose, pievose. Šalia žolininkės namų yra įrengta vaistinių augalų lauko ekspozicija. Čia atvykę žmonės gali ne tik apeiti, bet ir apžiūrėti, sužinoti, kas domina apie vieną ar kitą žolelę. Pačius pirmuosius augalus Jadvyga, kartu su pagalbininkais pradeda rinkti balandžio mėnesio pradžioje. Daugiausiai jų surenka birželį. Yra net 22 natūralios produkcijos rinkimo vietos, kurios užima apytikriai 7000 ha. Tolimiausia žolelių rinkimo vieta - Pajūrio regioninis parkas. Per vasarą prirenka apie 100 rūšių vaistingų augalų. Ponia Jadvyga sako, kad renkant juos, reikia būti itin atsargiems, nes yra tokių nuodingų augalėlių, nuo kurių net arklys vietoje kristų negyvas ir perspėja, kad jei rinkdami žoleles nesate absoliučiai tikri, kad augalas yra tikrai tas, kurio ieškote, geriau nerinkite, bet atvykite į ekologinį vaistažolių ūkį, o jei atvykti negalite, „Jadvygos žolių“ produkcijos galite nusipirkti visose Lietuvos sveiko maisto parduotuvėse ir vaistinėse. Pastaruoju metu, gan dažnai žolelių galite įsigyti ir arbatėlių paragauti įvairių renginių metu. Mūsų šalyje, žolelių fėjos – Jadvygos Balvočiūtės ekologiniame vaistažolių ūkyje, mūsų pievose, giriose surinktos gamtos dovanos gali suteikti sveikatos džiaugsmo Jums ir artimiesiems. Įsitikinkite tuo patys!

Violeta Dulinskaitė

Į viršų