Svetainėje naudojami slapukai sklandžiam jos veikimui, naršymo patirties gerinimui, rinkodarai. Daugiau apie naudojamus slapukus ir kaip jų atsisakyti - privatumo politikoje

Dionizo Poškos baubliai (skaityti)Garso fonas: Telšiai folk ensemble "Insula", leader Milda Ričkutė

Pasidalinkite su draugais:

Projekto parneris keitykla TOP EXCHANGE

Aprašymas

Netoli Kryžkalnio, prefix = st1 ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:smarttags" /2 km nuo automagistralės Klaipėda-Vilnius yra Bijotų gyvenvietė.

Ši gyvenvietė glaudžiai susijusi su vienu žymiausiu XVIII a. pradžios lietuvių rašytoju Dionizu Poška. Netoli Bijotų gyvenvietės Vyšniakalnyje buvo ąžuolynas. Vieną storiausių, Baubliu vadinamą, ąžuolą, kuriam sako net 1000 metų buvo, Dionizas Poška nupjovė ir parsigabeno į savo sodybą. Iškirtęs langelius bei duris, šiaudais apdengęs stogą, padarė iš jo kamieno du namelius, kuriuose 1812 m. įruošė senienų muziejų. Tai pirmasis istorijos muziejus Lietuvoje. D. Poškos muziejuje buvo gausi numizmatikos ir ginklų kolekcija, daug archeologinių radinių, senų knygų ir net mamuto kaulų, rastų jo žemėje.

Mažame Baublio kambarėlyje Dionizas Poška rašė eilėraščius, taisė rankraščius, rinko medžiagą lenkų-lotynų-lietuvių kalbų žodynui.

Šiandien Baubliai – viena lankomiausių vietų Lietuvoje.

Į viršų