Svetainėje naudojami slapukai sklandžiam jos veikimui, naršymo patirties gerinimui, rinkodarai. Daugiau apie naudojamus slapukus ir kaip jų atsisakyti - privatumo politikoje

Paliepių Šv. Kryžiaus bažnyčia (skaityti)Garso fonas: Vilnius chamber choir "Sodžius", conductor Regina Maleckaite

Pasidalinkite su draugais:

Projekto parneris keitykla TOP EXCHANGE

Aprašymas

Bažnyčia yra Raseinių rajone, Ariogalos seniūnijoje, Paliepių kaime, 11 km į šiaurės rytus nuo Ariogalos. 1754 m. Paliepiuose vietos gyventojų pastatyta medinė kapų koplyčia. Apie 1840 m. ji padidinta, paskirtas kunigas, tapo Betygalos parapijos filija.

Iš pušinių rąstų pastatyta bažnyčia yra liaudies architektūros formų, stačiakampio plano, vienanavė, su virš kraigo iškilusiu bokšteliu. Iš kitų Raseinių krašto medinių bažnyčių ji išsiskiria savo darniu barokiniu interjeru, kuriame dominuoja keturių kolonų Švento Kryžiaus didysis altorius su Nukryžiuotojo skulptūra. Interjerą papildo panašūs šoniniai dviejų tarpsnių Švč. Mergelės Marijos Globos ir Šv. Antano Paduviečio altoriai. Bažnyčios puošmena yra vėlyvojo neobaroko klauptai. Be jų bažnyčioje yra ir daugiau kultūros ir meno paminklų. Tai Marijos Skausmingosios (Sopulingosios) ir Jėzaus Širdies pažado skulptūros bei Kristaus Prisikėlimo skulptūra zakristijoje ir Nukryžiuotasis prieangyje.

Jonas Brigys

Į viršų