Svetainėje naudojami slapukai sklandžiam jos veikimui, naršymo patirties gerinimui, rinkodarai. Daugiau apie naudojamus slapukus ir kaip jų atsisakyti - privatumo politikoje

A. Baranausko ir A. Vienuolio Žukausko memorialinis muziejus (skaityti)Garso fonas: Gintaras Jakelis

Pasidalinkite su draugais:

Projekto parneris keitykla TOP EXCHANGE

Aprašymas

1922 metais Antanas Žukauskas-Vienuolis, apie dvidešimt metų praleidęs svetimuose kraštuose, grįžo į tėviškę ir apsigyveno Anykščiuose. 1925 m. Ažupiečiuose, senosios Baranauskų sodybos vietoje, testamentu paveldėtame sklype pasistatė savo namą, kuriame gyveno iki pat savo mirties 1957 m. Šiame pastate dabar veikia A. Žukausko-Vienuolio memorialinis namas-muziejus.
-------------------------------------------
A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus įkurtas 1927 m. Jis kaupia, saugo ir populiarina muziejines vertybes, atspindinčias Anykščių krašto kultūros, literatūros, istorijos, agrarinės kultūros, technikos istorijos raidą bei monsinjoro A. Talačkos dailės kūrinių kolekciją bei biblioteką.

A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus - aktyvus miesto švenčių ir renginių dalyvis bei organizatorius.

Tęsdami muziejaus įkūrėjo Antano Vienuolio tradicijas, muziejininkai organizuoja pažintines ekskursijas po Anykščių kraštą.

Nuo 1991 m. muziejus užsiima leidybine veikla.

Nuo 1997 m. muziejuje rengiamos edukacinės programos literatūros, istorijos, etnografijos, dailės temomis.

Į viršų