Svetainėje naudojami slapukai sklandžiam jos veikimui, naršymo patirties gerinimui, rinkodarai. Daugiau apie naudojamus slapukus ir kaip jų atsisakyti - privatumo politikoje

Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia (skaityti)Garso fonas: Gregorian chant studio of Šiauliai Cathedral, leader Diana Astrauskiene

Pasidalinkite su draugais:

Projekto parneris keitykla TOP EXCHANGE

Aprašymas

Šiaudinės bažnytkaimis išsidėstęs palei Avižlio upelį, 9 km į vakarus nuo Papilės. Pasakojama, kad Šiaudinės bažnytkaimio pavadinimas esąs kilęs nuo pirmosios šiaudais dengtos koplyčios. Šiaudinės dvaras pirmą kartą minimasXVI-XVIII a. antrojoje pusėje. 1775 m. dvarininkas Rokas Godlevskis pastatė trinavę medinę Švč. Mergelės Marijos bažnyčią.

1823 m. kitos Godlevskių kartos atstovas Stanislovas, tęsė bažnyčios statybas ir ji įgavo dabartinę pailgą formą, vėliau užkelta ant akmeninių pamatų, o XX a. pradžioje papuošta nedideliu bokšteliu.

Nors Šiaudinės neaplenkė karai ir sukilimai, tačiau bažnyčia ir čia pat stovinti varpinė liko nesudeginta ir nesusprogdinta. Autentiškos, XIX a. pradžios fasado ir vidaus konstrukcijos išliko iki šių dienų.

Šiaudinė garsi šv. Roko atlaidais, į kuriuos suplaukia aplinkinių kaimų ir miestelių maldininkai. Šventasis Rokas kairiojo altoriaus paveiksle pavaizduotas su šunimi, laikančiu duonos paplotį.

Šiaudinės švč. Mergelės Marijos bažnyčia 1996m. įrašyta į Lietuvos Respublikos nekilnojamųjų kultūros vertybių registrą.

Į viršų