Svetainėje naudojami slapukai sklandžiam jos veikimui, naršymo patirties gerinimui, rinkodarai. Daugiau apie naudojamus slapukus ir kaip jų atsisakyti - privatumo politikoje

Papilės Šv. Juozapo bažnyčia (skaityti)



Garso fonas: Vilnius chamber choir "Sodžius", conductor Regina Maleckaite

Pasidalinkite su draugais:

Projekto parneris keitykla TOP EXCHANGE

Visos šio objekto panoramos: Papilės Šv. Juozapo bažnyčia (2)

Aprašymas

Kunigas Juozapas Ambrazevičius kartu su parapijiečiais 1887 m. pastatė naują mūrinę Šv. Juozapo bažnyčią. Senosios bažnyčios vargonai buvo sumontuoti naujojoje. Bažnyčia Antrojo pasaulinio karo metu nukentėjo, jos bokštai buvo apgriauti. Pokario metais buvo atstatyta, bet su žemesniais bokštais.

Bažnyčios varpai taip pat turi savo istoriją. Pirmieji balsingi varpai buvo nupirkti prieš Pirmąjį pasaulinį karą sugrįžusio iš Afrikos turtingo emigranto, tačiau šiuos varpus karo metu vokiečiai nukėlė ir išvežė. Tik po karo parapijiečiai įsigijo ir pakėlė į bažnyčios bokštą naujuosius varpus.

Savo istoriją turi ir senasis melodingasis bažnyčios bronzinis varpas. Dar XVIII a. varpas suskilo ir parapijiečiams jį teko perlydyti. Ta darbą atliko Latvijos (Jelgavos) liejyklos meistras.
Užėjus sovietams varpas buvo rūpestingai paslėptas (užkastas į žemę). Tik 1992 m. jis buvo iškastas ir įkeltas į Bažnyčios bokštą.

Į viršų