Svetainėje naudojami slapukai sklandžiam jos veikimui, naršymo patirties gerinimui, rinkodarai. Daugiau apie naudojamus slapukus ir kaip jų atsisakyti - privatumo politikoje

Deltuvos Švč. Trejybės bažnyčia (skaityti)Garso fonas: Boys' and jouth choir "Ažuoliukas" choirmaster Vytautas Miškinis

Pasidalinkite su draugais:

Projekto parneris keitykla TOP EXCHANGE

Aprašymas

Deltuvos miestelis įsikūręs prie Ukmergės-Kėdainių kelio, 6 km į vakarus nuo Ukmergės.Vakariniu miestelio pakraščiu teka Armonos upelis - dešinysis Šventosios intakas. Kada pastatyta pirmoji Deltuvos bažnyčia, žinių nėra. Greičiausiai ji buvo pastatyta krikščionybės įvedimo metu, t.y. XIV a. pabaigoje nes tuo metu Deltuva buvo svarbus administracinis centras. Antroji bažnyčia pastatyta 1468 metais. Dabartinė bažnyčia pastatyta 1752 m. Kunigo Šimkevičiaus rūpesčiu 1872 bažnyčia atnaujinta.

Bažnyčia - liaudiškos architektūros, su penkiasiene apside, vienabokštė, medinė. Vidus 3 navų, yra 3 mediniai altoriai. Šventoriuje stovi medinė varpinė. Šventorius aptvertas akmenų mūro tvora su mūrinėmis kryžiaus kelio koplyčiomis. Šventoriuje stovi dviaukštis koplytstulpis, pastatytas 1930 m. Bažnyčioje yra XIX a. paveikslas su įdomiais metaliniais rėmais - "Švč. M.Marija", XVIII a. šilkinis arnotas iš Slucko juostų.

Į viršų