Svetainėje naudojami slapukai sklandžiam jos veikimui, naršymo patirties gerinimui, rinkodarai. Daugiau apie naudojamus slapukus ir kaip jų atsisakyti - privatumo politikoje

Viekšnių vaistinės muziejus (skaityti)



Garso fonas: Early Music Ensemble

Pasidalinkite su draugais:

Projekto parneris keitykla TOP EXCHANGE

Aprašymas

Adresas:
Tilto g. 3, LT-89492, Viekšniai, Mažeikių raj.
Tel. (8~443) 37420.
Informacija lankytojams:
Darbo laikas:
antradieniais – penktadieniais 9–17 val.
šeštadieniais 9–16 val.
Bilieto kaina:
suaugusiems – 3 Lt;
vaikams – 1 Lt
Ekskursijos kaina:
suaugusiųjų grupei – 15 Lt;
vaikų grupei – 10 Lt.
Nemokamai muziejus lankomas trečiadieniais rugsėjo – balandžio mėn.

Muziejaus rinkinys Muziejaus rinkinį sudaro šioje vaistinėje dirbusių farmacininkų bei jų šeimų narių asmeniniai daiktai, baldai, dokumentai, vaistų gamyboje naudoti prietaisai, įrankiai, indai, apskaitos knygos, receptai, vaistiniai preparatai, vaistinė žaliava.

Ekspozicija
Farmacijos skyriaus ekspozicija
Tai išlikusi autentiška XIX a. II pusės kaimo vaistinė su pilnu oficinos (receptų kambario) apstatymu, įranga, rūbais, prietaisais, vaistiniais preparatais bei žaliava, apskaitos knygomis, receptais, signatūromis bei kita vaistinės dokumentacija.
Ekspozicija prasideda oficinoje arba receptų kambaryje. Čia būdavo priimami lankytojai, parduodamos farmacijos prekės ir vaistai. Ją vaistinės savininkai stengdavosi įrengti kuo gražiau, ne vien puošnesniais baldais apstatyti, bet ir rudais, taip vadinamais štanglarais, papuošti. Čia atlikdavo ir paskutines vaistų gamybos operacijas: susvarstymą, išpilstymą, supakavimą.

Ekspozicija tęsiama gyvenamosiose vaistininko patalpose. Dviejuose kambariuose išdėstyti XIX a. II p. ir XX a. I p. vaistinėje naudoti vaistažolių, pleistrų gamybos įrankiai bei indai, prietaisai lašelių gamybai, homeopatinių vaistų preparatai, receptai, signatūros, vata iš siūlų bei kai kurios žaliavos pavyzdžiai, kaip vėžio girnelės, žmogaus oda, Sibiro bebro vidaus organai ir kt.

Nuo įsikūrimo nepasikeitusi vaistinė veikia ir šiandien. Joje prekiaujama vaistingų žolelių mišiniais nuo įvairių ligų. Čia dirba žinoma Lietuvoje žolininkė-farmakognostė Jadvyga Balvočiutė.

XX a. I p. inteligento buities ekspozicija Įrengti 4 vaistininko gyvenamieji kambariai bei virtuvė su prieškambariu. Čia gausu vaistininko šeimos relikvijų, namų apyvokos daiktų, asmeninių nuotraukų.

Vaistažolių sodo ekspozicija
Neatsiejama vaistinės muziejaus dalis – atkurtas vaistininko vaistažolių sodas, kuriame auginama apie 200 vaistingųjų augalų: diktonas, palemonas, peletrūnas, ežiuolė, radiolė, stumbražolė ir kt.

Parodos
Rengiamos meno, istorijos, kraštotyros parodos.

Kultūrinė, šviečiamoji veikla
Muziejuje vyksta poezijos popietės, knygų pristatymai, kameriniai koncertai, susitikimai su įdomiais žmonėmis ir kita švietėjiška veikla.

Muziejaus skyriai
Farmacinis skyrius; Inteligento buities skyrius; Vaistažolių sodo skyrius.
Muziejaus istorijos fragmentai
1860 m. įkurta vaistinė, per visą gyvavimo laikotarpį turėjusi 3 vaistininkus-privatininkus.
1960 m. vaistinės vedėjas Juozas Aleksandravičius (buvęs vaist. privatininkas) įkūrė pirmąją farmacinę vaistinės ekspoziciją, skirtą vaistinės 100-mečiui paminėti.
1980 m. vaistinė perkelta į kitas patalpas.
1991 m. pradėti restauravimo darbai.
1995 m. senoji kaimo vaistinė vėl atvėrė duris, ne tik kaip veikianti vaistinė, bet ir kaip muziejus. Vėliau atkurtas ir vaistininko vaistažolių sodas.
Kitos žinos apie muziejų
Viekšnių vaistinės muziejus – vienintelis kaimiško tipo vaistinės muziejus Lietuvoje su išlikusiomis vaistininko gyvenamosios patalpomis.
Muziejaus steigėjas – Mažeikių savivaldybė.
Muziejaus vadovė – Danutė Končienė.

Į viršų