Svetainėje naudojami slapukai sklandžiam jos veikimui, naršymo patirties gerinimui, rinkodarai. Daugiau apie naudojamus slapukus ir kaip jų atsisakyti - privatumo politikoje

Girkalnio šv. Jurgio bažnyčia (skaityti)Garso fonas: Grand Choir of Vilnius Cathedral, choirmaster Remigijus Songaila

Pasidalinkite su draugais:

Projekto parneris keitykla TOP EXCHANGE

Aprašymas

Bažnyčia stovi Raseinių rajone, Girkalnio miestelyje, 1 km į pietus nuo Žemaičių plento. Manoma, kad pirmoji miestelio bažnyčia pastatyta prieš 1613 m. Nuo senų laikų Girkalnio bažnyčia turi Šv. Jurgio titulą. Pagal legendą bažnyčią pastatė kažkoks ponas Jurgis, kurį medžiojant girioje užpuolė vilkai. Sunkią valandą jis davė įžadą, kad jei išsigelbės – toje vietoje pastatys bažnyčią.

Su bažnyčia glaudžiai susijusi ir paties Girkalnio miestelio istorija. 1621 m. lapkričio 6 d. Žemaičių vyskupo dvarų revizorius Tomas Heybovičius vyskupo Stanislovo Kiškos siųstas atvyko į Girkalnį ir čia prie bažnyčios įkūrė miestelį, kurį vyskupo garbei pavadino Stansbergu. Laimė, naujasis pavadinimas neprigijo. 1943 m. žiemą ir pavasarį visą parapiją sujaudino kelis kartus bažnyčioje žmonių stebėti Marijos apsireiškimai, tačiau atlikus kruopštų patikrinimą bažnytinė vyresnybė jo nepripažino.
Girkalnio šventovė ne kartą degė, vien XX a. jai du kartus teko kilti iš pelenų. Ypač sunku buvo po 1964 m. gaisro, nes sovietinė valdžia norėjo tuo pasinaudoti ir iš viso likviduoti Girkalnio parapiją. Tik 1967 m. miestelyje atidaryta laikina bažnytėlė, o 1997 m. ją pakeitė klebono Juozo Kaknevičiaus rūpesčiu pastatyta mūrinė bažnyčia (architektas Feliksas Sakalauskas).

Bažnyčią puošia naujajai šventovei dailininko Antano Račo nutapyti paveikslai, taip pat iš senosios bažnyčios perkeltos skulptūros. Jaukią atmosferą sukuria dailininko vitražisto Vytauto Švarlio vitražai.

Jonas Brigys

Į viršų