Svetainėje naudojami slapukai sklandžiam jos veikimui, naršymo patirties gerinimui, rinkodarai. Daugiau apie naudojamus slapukus ir kaip jų atsisakyti - privatumo politikoje

S.Girėno gimtinė - muziejus (skaityti)Pasidalinkite su draugais:

Projekto parneris keitykla TOP EXCHANGE

Aprašymas

Pirmoji Stasio Girėno (Girskio) gimtinės muziejaus ekspozicija buvo atidaryta 1983 m. minint skrydžio per Atlantą 5m-metį.

1988m buvo atstatytas Girskių 2-jų galų gyvenamasis namas. Pagal atsiminimus namas įrengtas taip, kaip atrodė čia gyvenant Girskiams XX a. pradžioje.

Atstatytoje troboje kabo šeimynos paveikslas buvęs senojoje Girskių troboje.

Antrame namo gale, ,,kamaroje“ yra įrengta pagrindinė ekspozicija apie Stasio Girskio –Girėno gyvenimą, pasiruošimą su Steponu Dariumi skrydžiui per atlantą, jų žutį ir atminimo įamžinimą.

Prie kelio 1969m yra pastatytas akmuo, žymintis S.Girėno gimtinę. Greta stovi 1990m atstatytas Lietuvos nepriklausomybės 10-čiui pažymėti kryžius, XX a Vytogalos kaimo planas.

Klėtelėje yra įrengta Vytogalos apylinkių apylinkių pažintinė ekspozicija, tai gyventojų sąrašai, įvairiais amžiais, jų foto nuotraukos, asmeniniai daiktai. Trumpai nušviečiami tremties, partizaninio pasipriešinimo, kolūkių kūrimo irjuose gyvenimo laikotarpiai.

Muziejaus adresas:Vytogala, LT-5923 Šilalės rajonas

Klemensas Lovčikas

Į viršų