Svetainėje naudojami slapukai sklandžiam jos veikimui, naršymo patirties gerinimui, rinkodarai. Daugiau apie naudojamus slapukus ir kaip jų atsisakyti - privatumo politikoje

Lesčių Dievo Apvaizdos bažnyčia (skaityti)Garso fonas: Vilnius chamber choir "Sodžius", conductor Regina Maleckaite

Pasidalinkite su draugais:

Projekto parneris keitykla TOP EXCHANGE

Aprašymas

Bažnyčia stovi Raseinių rajone, Lesčių kaime, ant kalvos, atokiau nuo gyvenvietės, 9 km. į pietryčius nuo Ariogalos, prie senojo Žemaičių plento. Iš eglinių rastų pastatyta bažnyčia yra liaudies architektūros formų, stačiakampio plano, su siaura apside, šonine zakristija ir bokšteliu ant kraigo.

1789 m. Kotryna ir Ignacas Rëmeriai Lesčiuose pastatė medinę bažnyčią ir skyrė išlaikymą kunigui. Fundatorių primena ir dabar švenčiami jo šventojo globėjo Šv. Ignaco Lojolos atlaidai.

Centriniame altoriuje yra XVIII a., neobarokinio stiliaus Švč. Marijos Karalienės paveikslas. Bažnyčios presbiterijoje išlikę du procesijų altorėliai. Viename – Švč. Jėzaus Širdies Pažado, kitame – Kristaus Apraudojimo paveikslai. Išlikę 1815 m. pastatyti devynių registrų vargonai (prospektas barokinis, be drožybos); šiuo metu be vamzdyno, nes metalines vargonų dalis paėmė vokiečiai dar Pirmojo pasaulinio karo metais.

Jonas Brigys

Į viršų