Svetainėje naudojami slapukai sklandžiam jos veikimui, naršymo patirties gerinimui, rinkodarai. Daugiau apie naudojamus slapukus ir kaip jų atsisakyti - privatumo politikoje

Upynos -Švč. Mergelės Marijos Vardo bažnyčia (skaityti)Garso fonas: Vilnius chamber choir "Sodžius", conductor Regina Maleckaite

Pasidalinkite su draugais:

Projekto parneris keitykla TOP EXCHANGE

Aprašymas

Spėjama, kad bažnyčia Upynoje buvo dar 1688 m. Šv. Mergelės Marijos bažnyčia pastatyta 1835m vietoje sudegusios. Ją statė klebonas Pranciškus Stankevičius.

1913m bažnyčią remontavo klebonas Ignacas Spudas. Buvo pristatytas taip vadinamas ,,bobinčius“, zakristija, į skliautą suręstos lubos, sudėti langų vitražai, įsigyti nauji Kryžiaus kelio gipsiniai paveikslai. Kiekvieno paveikslo kitoje pusėje yra užrašyti aukojusių pinigus šiems paveikslams įsigyti fundatorių pavardės.

Bažnyčia medinė, trijų navų, su trimis barokiniais altoriais.

1998m klebono Alvydo Bridikio iniciatyva, bažnyčia buvo restauruota. Išdažytas vidus ir išorė, atnaujinta ornamentika bažnyčios lubose, naujai paauksuoti altoriai, sakykla, krikštykla, uždengtas skardinis stogas, atstatytas bažnyčios bokštas, sutvarkyta bažnyčios ir parapijos namų aplinka.

Dar XX a. pradžioje buvo žymu, kad aplink bažnyčią seniau buvo kapinės.

Bažnyčia, varpinė, akmenų mūro tvora su vartais yra paskelbti vietinės reikšmės architektūros paminklu.

Klemensas Lovčikas

Į viršų