Svetainėje naudojami slapukai sklandžiam jos veikimui, naršymo patirties gerinimui, rinkodarai. Daugiau apie naudojamus slapukus ir kaip jų atsisakyti - privatumo politikoje

Pavandenės šv. Onos bažnyčia (skaityti)Garso fonas: Vilnius chamber choir "Sodžius", conductor Regina Maleckaite

Pasidalinkite su draugais:

Projekto parneris keitykla TOP EXCHANGE

Visos šio objekto panoramos: Pavandenės šv. Onos bažnyčia (2)

Aprašymas

Trumpa Pavandenės Šv.Onos Bažnyčios istorija

Vėliausiai krikštą priėmė žemaičiai. 1413 metais Jogaila ir Vytautas, lydimi gausaus kunigų būrio, krikštijo žemaičius. 1417 metais buvo įkurtas Žemaičių vyskupijos centras Varniuose (Medininkuose). Vėliau Katalikų Bažnyčiai Lietuvoje teko išgyventi sunkius išbandymus dėl plintančio kalvinizmo. Prasidėjo Lenkijos ir Lietuvos valstybės karai su Švedija. Tuo laikotarpiu – 1620 metais ir buvo įkurta Pavandenės parapija. 1802 metais Pavandenės bažnyčia buvo perstatyta klebonaujant kun. Gailevičiui ir padedant Pavandenės dvaro savininkui Antanui Gedgaudui.

Pavandenė – arčiausiai Varnių, todėl čia darbavosi kanauninkai ir prelatai. 1668 metais popiežius Klemensas IX Žemaičių vyskupu paskyrė Kazimierą Pacą. Kadangi vyskupas buvo silpnos sveikatos, tai vyskupiją administravo Pavandenės klebonas prelatas Vladislovas Giedraitis.

Ilgi carinės ir sovietinės priespaudos metai sunkino ne vienos parapijos gyvenimą. Žiauriais sovietinės okupacijos pokario metais Pavandenėje prisiglaudė iš Dzūkijos krašto, Leipalingio, kilęs kun. J.Bukauskas su seserimi. Parapijos pastatai buvo atimti, teko apsigyventi nedideliame, šventoriuje pastatytame namelyje. Ramaus būdo, patriotiškos dvasios kunigas čia dirbo daugiau nei 30 metų, iki 1982-ųjų. Nuo to laiko Pavandenę aptarnavo Varnių klebonas kun. J.Petrauskis. Atgimimo laikotarpis bažnyčioms suteikė galimybę atgauti tai, kas buvo nacionalizuota, tačiau nebuvo galima iškart nuveikti visų darbų. Vyskupas Antanas Vaičius ne kartą kunigams yra priminęs svarbiausia: sutvarkyti bažnyčią, o klebonijas tvarkyti yra ne pagrindinis dalykas. Pavandenėje reikėjo tvarkyti bažnyčią ir parapijos pastatus.

Iš http://www.xxiamzius.lt/

Į viršų