Svetainėje naudojami slapukai sklandžiam jos veikimui, naršymo patirties gerinimui, rinkodarai. Daugiau apie naudojamus slapukus ir kaip jų atsisakyti - privatumo politikoje

Rozalimo Švč. Mergelės Marijos Vardo bažnyčia (skaityti)Garso fonas: Gregorian chant of the Palendriai monastery, leader Gregory Castrini

Pasidalinkite su draugais:

Projekto parneris keitykla TOP EXCHANGE

Aprašymas

1765 m. dvarininkai Rozalija ir Adomas Drabišiai pastatė bažnyčią. 1794 m. pastatė naują medinę bažnyčią. Bažnyčia liaudiškos architektūros formų, medinė, kryžminio plano su dviem bokštais. Rekonstruota XIX a. pabaigoje ar XX a. pradžioje. Ji apkalta lentomis vertikaliai. Pagrindinis fasadas labai grakštus. Bokštai skaidyti į tris skirtingo dydžio tarpsnius su keturiais trikampiais frontonais, piramidiniu stogeliu. Ant frontono lieknas bokštelis. Frontono nišoje su grožta užuolaida J. Danausko skulptūra „Nazarietis“. Fasaduose langai arkiniai su smailiais pinakliais. Ant trisienės apsidės J. Danausko skulptūrinė grupė „Nukrižiavimas“. Vidus halinis, vienos navos, su koplyčiomis (dvi). Vargonų choras ant dviejų stulpų su boliustrų turėklu. Penki neobarokiniai, mediniai altoriai.
Šventoriaus tvora akmenų, vartai trijų angų, aukštesne vidurine dalimi su nišomis. Medinė varpinė pastatyta po 1930 m. gaisro. Ji trijų nevienodų tarpsnių, stačiakampė, vertikaliai apkalta lentomis.

Vargonai Vargonų instrumentą 1893 m. padarė Jakabpilio meistras Fridrichas Veisenbornas. Jie vieno manualo su pedalais, 8 registrų. Vargonų prospektas iš 1796 m. pastatytų. Jo cokolis aukštas, skydinis. Viršutinė dalis trijų bokštelių išlenktu priekiu. Vidurinis jų žemesnis su skydeliu, kuriame herbas su pasaga. Siauri laukeliai laužtu karnizu. Puoštas akanto lapų drožiniais. Vargonų prospektas barokinis.

Į viršų