Svetainėje naudojami slapukai sklandžiam jos veikimui, naršymo patirties gerinimui, rinkodarai. Daugiau apie naudojamus slapukus ir kaip jų atsisakyti - privatumo politikoje

Skaisčiausios Dievo Motinos cerkvė (skaityti)Garso fonas: Bishop's Choir of the Vilnius Holy Spirit Monastery

Pasidalinkite su draugais:

Projekto parneris keitykla TOP EXCHANGE

Visos šio objekto panoramos: Skaisčiausios Dievo Motinos cerkvė (3)

Aprašymas

Maironio g. 12

Manoma, kad 1346 m. šią cerkvę pastatė Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Algirdo antroji žmona Julijona. Ji čia ir palaidota. Kai Vytautas Didysis nustatė Lietuvai ir Vakarų Rusijai atskirą metropoliją, ši cerkvė buvo pavadinta soboru (katedra) (1415). 1511-1522 m. kunigaikštis Ostrogiškis seną, begriūvančią cerkvę perstatė gotikiniu bizantiniu stiliumi. 1609 06 29 metropolitas H.Pociejus šiame sobore paskelbė bažnytinę uniją su Popiežiumi. 1794 m., rusai puldami Vilnių, labai sunaikino soborą todėl teko jį uždaryti. 1808 m. universitetas nupirko šiuos mūrus ir pertvarkė juos į Anatomijos ir veterinarijos muziejų. Uždarius universitetą, pastatas perėjo Medicinos akademijos žinion, o 1842 m. čia buvo įkurtos kareivinės.

M. Muravjovo pastangomis 1864-1868 m. pagal architekto A. Riazanovo projektą soboras buvo atstatytas. Tuo metu buvo nutiesta nauja gatvė (dabar Maironio), nugriautas malūnas ir keli namai, sustiprinti Vilnelės krantai. Soboras - gruziniško stiliaus. Cerkvėje, ant dešiniosios kolonos kabo Dievo Motinos paveikslas, kurį 1870 m. padovanojo caras Aleksandras II. Marmurinėse lentelėse iškaltos rusų kareivių, žuvusių per 1863 m. sukilimą, pavardės.

Vytautas Šiaudinis

Į viršų