Svetainėje naudojami slapukai sklandžiam jos veikimui, naršymo patirties gerinimui, rinkodarai. Daugiau apie naudojamus slapukus ir kaip jų atsisakyti - privatumo politikoje

Dotnuvos Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčiaMuzikinio kūrinio atlikėjas: Caroline Juodelyte

Objektas:

Dotnuvos Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčia

Aprašymas

Iki 1636 m. buvo pastatyta pirmoji Dotnuvos bažnyčia. 1701 m. V.Bžostovskis ir jo žmona K.Mlečkaitė Dotnuvoje įkūrė bernardinų vienuolyną, kurio mūrinis pastatas išaugo 1768 m. Vėlyvojo baroko stiliaus Viešpaties apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčia baigta statyti 1810 m.. Kadangi dvarininkai Chrapovickiai iš dalies finansavo Dotnuvos bažnyčios statybą, centrinio altoriaus frizas yra papuoštas Chrapovickių giminės herbo gipsiniu medaliu. Dotnuvos vienuolynas už aktyvų dalyvavimą 1831m. ir 1863 m. sukilimuose, caro valdžios 1835 m. buvo uždarytas, o vienuoliai ištremti į Sibirą. 1990 m. Dotnuvoje įkurtas kapucinų vienuolynas (įkūrėjas Tėvas Stanislovas). Dotnuvos bažnyčioje gausu meno vertybių: paveikslų, altorių, skulptūrų. Vienuolyne yra biblioteka ir liturginių rūbų muziejus.
Gendriko Kreico kapas su antkapiniu paminklu Akademijos parko vidurinėje dalyje. Grafas G. Kreicas (1817-1891) buvo Akademijos parko įkūrėjas.