Svetainėje naudojami slapukai sklandžiam jos veikimui, naršymo patirties gerinimui, rinkodarai. Daugiau apie naudojamus slapukus ir kaip jų atsisakyti - privatumo politikoje

Jono Bugailiškio studija (skaityti)Garso fonas: Telšiai folk ensemble "Insula", leader Milda Ričkutė

Visos šio objekto panoramos: Jono Bugailiškio studija (5)

Pasidalinkite su draugais:

Aprašymas

JONAS BUGAILIŠKIS gimė 1955 metais Rokiškio rajone, Ąžubalių kaime. Tautodailininkas sąjungos narys (1981 m.), medžio drožėjas, skulptorius, muzikos instrumentų meistras. Nuo 1980 metų dalyvauja parodose Lietuvoje, Vokietijoje, JAV, folkloro ir liaudies amatų festivaliuose Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Rusijoje, Italijoje, Australijoje, Danijoje, Vokietijoje, Malaizijoje. Surengė asmenines parodas Lietuvoje, Vokietijoje, JAV.

Monumentalioji medžio skulptūra stovi Berčiūnuose (Panevėžio raj.), Biržuose, Detroite (JAV), Dieveniškėse (Šalčininkų raj.), Jiezne, Kamerūne (Vokietija), Kryžių kalne (Šiaulių raj.), Rokiškyje, Šauliuose, Šilutėje, Ukmergėje, Utenoje, Vilniuje ir dar daug kur kitur. Tradiciniais muzikos instrumentais groja Vilniaus, Kauno, Rokiškio, Klaipėdos folkloriniai ansambliai. Daugelį Jono Bugailiškio drožtų vaikų žaislų, skulptūrų ir muzikos instrumentų usžienio turistai išsivežė į svečias šalis.
Medžio dirbinių įsigijo Lietuvos nacionalinis, Rokiškio kraštotyros, Balzeko (JAV), Kuala – Lampuro (Malaizija) muziejai. Savo dirbtuvėse Aušros vartų g. 17 – 10, Vilniuje, J. Bugailiškis sukaupė gausų Rokiškio ir Kupiškio rajonų senovinių buities daiktų rinkinius kurio dalis, kaip interjerą, galite pamatyti “Akropolyje”, “Delano” restorane.

Jonas Bugailiškis gilinasi į Lietuvių liaudies meno kultūrą, seniausiųjų meistrų braižų paslaptis, skaitė paskaitas ir vadovavo praktiniams užsiėmimams etninės muzikos ir etninės kultūros seminaruose ir kursuose Biržuose, Kelmėje, Vilniuje. Savo kūryboje remiasi medžio dirbinių senosiomis tradicijomis, kuriose idėja, mintis ir prasmė yra patys svarbiausi. Ne veltui 2009 buvo pripažintas Lietuvos menininku ir nuo šiol kiekvienas Jono Bugailiškio kūrinys yra Lietuvos Tautinio Paveldo dirbinys oficialiai, tačiau neoficialiai, jau daugiau nei 30 metų.

Aušros Vartų 17-10, Vilnius,
Lietuva / Lithuania
Mob.: +37065236613 Studio.: +37052617666
jonas.bugailiskis@gmail.com

Darbai:
Angelas
Senolis.Tautietis.
Supančiotas Kristus
Jaunos šeimos epizodas

Į viršų