Svetainėje naudojami slapukai sklandžiam jos veikimui, naršymo patirties gerinimui, rinkodarai. Daugiau apie naudojamus slapukus ir kaip jų atsisakyti - privatumo politikoje

Šv. Paraskevijos cerkvė (skaityti)Garso fonas: Bishop's Choir of the Vilnius Holy Spirit Monastery

Visos šio objekto panoramos: Šv. Paraskevijos cerkvė (3)

Pasidalinkite su draugais:

Aprašymas

Ši nedidukė cerkvė, pastatyta 1345 m., yra pirmoji šventykla Lietuvos sostinėje Vilniuje. Iš pradžių cerkvė buvo medinė, vėliau, Algirdo žmonos kunigaikštienės Marijos liepimu, pastatyta mūrinė. Cerkvė daug kartų kentėjo nuo gaisrų. 1611 m. ji buvo atiduota unitams.

Šioje cerkvėje Rusijos caras Petras I pakrikštijo poeto A.Puškino senelį. Šį įžymų įvykį liudija prie cerkvės fasado pritvirtinta paminklinė lenta, kurioje iškalti žodžiai: ,,Šioje cerkvėje imperatorius Petras Didysis 1705 m. dalyvavo pamaldose ir išklausė padėkos maldą pergalės prieš Karolio XII kariuomenę proga, padovanojo jai švedų iš švedų atimtas vėliavas ir pakrikštijo joje afrikietį Hanibalą, žymaus rusų poeto A.S.Puškino senelį".

1799 m. cerkvė buvo uždaryta. XIX a. pirmojoje pusėje ji buvo apleista ir beveik sugriuvusi. Tiktai 1864 m. cerkvės liekanos buvo nugriautos ir jų vietoje, pagal architekto N.Čiagino projektą, pastatyta daug didesnė cerkvė. Tokią ją matome ir šiandien.

Vytautas Šiaudinis

Į viršų