Svetainėje naudojami slapukai sklandžiam jos veikimui, naršymo patirties gerinimui, rinkodarai. Daugiau apie naudojamus slapukus ir kaip jų atsisakyti - privatumo politikoje

Vladislavo Sirokomlės muziejus (skaityti)Visos šio objekto panoramos: Vladislavo Sirokomlės muziejus (4)

Pasidalinkite su draugais:

Aprašymas

Nedideliame Bareikiškių kaime savo gražiausius kūrybinius metus praleido bene garsiausias XIX a. Vilnijos krašto poetas, dramaturgas ir publicistas Vladislovas Sirokomlė. Name, kuriame jis praleido septynerius metus, įkurtas jo muziejus. Liudvikas Vladislovas Franciškas Kondratovič, vėliau pasivadinęs Vladislovu Sirokomle, gimė 1823 m. Baltarusijoje, smulkių bajorų šeimoje. Lenkų kalba rašęs kūrėjas paliko apie 20 tomų lyrinių, epinių, dramos, publicistinių kūrinių, vertimų, lenkų literatūros istorijos veikalų, kelionių aprašymų, laiškų ir kt. Būtent jis parašė vienus pirmųjų kelionių po Lietuvą vadovus. Sodyba Bareikiškių kaime priklausė grafams Tiškevičiams – poetas ją nuomojosi. Muziejus čia įkurtas minint jo 150-ąsias gimimo metines. Jame saugomi asmeniniai poeto daiktai, knygos. Sode stovi paminklas rašytojui atminti, o kieme išliko akmeninis malūno girnų akmuo, ant kurio rašytojas mėgdavo kurti.

POETO DRAUGAI

Vilniuje ir dvarelyje Bareikiškėse apsilankydavo V. Sirokomlės draugai. Iš Vilniaus atvažiuodavo istorikas, archeologas ir etnografas A. H. Kirkoras. Jis ragino poetą imtis kraštotyrinio darbo. Mėgdavo Bareikiškėse lankytis Benediktas Tiškevičius – Lietuvos bajoras, dvarelio savininkas. Čia taip pat viešėjo kompozitorius ir dirigentas S. Moniuška. Poeto ir kompozitoriaus bendradarbiavimą vainikavo Namų dainyno dainos. Dvarelyje Bareikiškėse svečiavosi rašytojai: I. Chodzka, A. E. Odinecas, A. Plugas (A. Petkevičius), tapytojas V. Dmochovskis. 1856 m. vasarą Bareikiškėse gyvanantį Sirokomlę aplankė keliautojas ir rašytojas R. Triplinas. Sirokomlė susirašinėjo su J. I. Kraševskiu. Intelektualiniuose draugų pašnekiuose Bareikiškėse taip pat dalyvavo literatas V. Korotiniskis, kuris buvo Sirokomlės sekretoriumi ir jo ūkio padėjėju.

Į viršų