Svetainėje naudojami slapukai sklandžiam jos veikimui, naršymo patirties gerinimui, rinkodarai. Daugiau apie naudojamus slapukus ir kaip jų atsisakyti - privatumo politikoje

Grafo Zubovo dvaras (skaityti)Garso fonas: Gintaras Jakelis

Pasidalinkite su draugais:

Projekto parneris keitykla TOP EXCHANGE

Visos šio objekto panoramos: Grafo Zobovo dvaras (4)

Aprašymas

"Grafo Zubovo“ viešbutis - restoranas įsikūręs restauruotame XIX amžiaus Grafo Zubovo dvare, Bubių gyvenvietėje. Šis dvaras yra įtrauktas į saugomų paveldo objektų sąrašą, jį rekonstruojant buvo išsaugotas pastato autentiškumas. Jaukus nedidelis viešbutis savo svečiams siūlo tai, ko visi labiausiai ieškome - namų šilumą ir išskirtinį dėmesį bei nepriekaištingą aptarnavimą kiekvienam svečiui. Idealiai tinka svečiams, norintiems ramiai pailsėti, gerai praleisti laiką, mėgstantiems komfortą, patogumą ir gerą bei skanų maistą.
Netoliese yra kelias Šiauliai – Kelmė. Iki Šiaulių miesto tik 10 minučių automobiliu.

Truputis istorijos
Archeologiniai kasinėjimai rodo, kad Bubiuose V a. jau gyventa. XVI a. Bubiai buvo Aukštelkų valsčiaus sodyba (viensėdija), XVIII a. II pusėje - kaimu. Bubiai pradėjo formuotis po paskutiniojo 1795 m. Lietuvos - Lenkijos Respublikos padalijimo, kai Rusijos imperatorė Jekaterina II Bubius, kaip ir visas Šiaulių apylinkes, padovanojo savo meilužiui Platonui Zubovui. Šiam mirus dvarą paveldėjo jo brolis Dmitrijus Zubovas, vėliau jo sūnus Nikolajus Zubovas.

Plačiašakė grafų Zubovų giminės veikla Lietuvoje tęsėsi du šimtmečius – ištisą epochą. Per šią epochą Zubovai nuėjo sudėtingą metamorfozės kelią – nuo Rusijos imperinių tikslų vykdytojų iki nuoširdžių Lietuvos patriotų. Grafai Zubovai padarė daug gero Lietuvai - jie rėmė švietimą, kultūrą, o lietuviškos spaudos draudimo laikotarpiu, teikė pagalbą knygnešiams. Taip pat prisidėjo steigiant „Aušros“ muziejų. Dmitrijaus Zubovo, kuris gyveno Bubiuose, žentas Č. Liutikas buvo pirmasis muziejaus direktorius.

Į viršų